SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stowarzyszenie Producentów Reklamowych włącza się do europejskiej inicjatywy ujednolicania zasad współpracy przy tworzeniu reklam

Stowarzyszenie Producentów Reklamowych (SPR) razem z europejską federacją producentów CFP-E włącza się w standaryzację zasad produkcji filmów reklamowych. - Uważamy, że 12 prostych i uczciwych zasad, które wypracowaliśmy wspólnie z europejskim CFP-E, będą korzystne zarówno dla reklamodawców, agencji, jak i domów produkcyjnych, ponieważ zapewniają im jasne i sprawiedliwe zasady gry - mówi szefowa SPR  Arleta Robinson.

Article

SPR oraz 21 członków federacji CFP-E (Commercial Film Producers of Europe) podpisało „Universal Principles of Engagement” - uniwersalne zasady współpracy przy produkcji filmów reklamowych. SPR jest obecnie jedyną polską organizacją, należącą do tego międzynarodowego związku domów produkcyjnych.

„Universal Principles of Engagement” to zbiór wytycznych, uznawanych na całym świecie jako przejrzysty i uczciwy model biznesowy, składający się z 12 podstawowych zasad. Dotyczą one min. realizacji celów klienta, warunków przetargów, warunków płatności, postanowień dotyczących odstąpienia od umowy, a także celów związanych z różnorodnością i środowiskiem. Dokument został wypracowany we współpracy z APA (Advertising Producers Association w Wielkiej Brytanii) i AICP (Association of Independent Commercial Producers w USA).

- Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej inicjatywy, która ma na celu poprawę warunków współpracy w naszej branży. Od lat dużo się o tym mówi w środowisku marketingowym i warto aby nasze stowarzyszenie włączyło się mocniej w ten dialog.  Uważamy, że 12 prostych i uczciwych zasad, które wypracowaliśmy wspólnie z europejskim CFP-E, będą korzystne zarówno dla reklamodawców, agencji, jak i domów produkcyjnych, ponieważ zapewniają im jasne i sprawiedliwe zasady gry. Zasady te są również zgodne z naszymi wartościami i misją SPR, która polega na promowaniu profesjonalizmu, kreatywności i odpowiedzialności społecznej w produkcji reklamowej - powiedziała prezeska SPR, Arleta Robinson.

„Universal Principles of Engagement”

Sygnatariusze „Universal Principles of Engagement” uważają, że poszanowanie 12 zasad jest niezbędne dla zapewnienia dobrych praktyk w sektorze, który jest coraz bardziej zróżnicowany i konkurencyjny. SPR zachęca wszystkich swoich członków i partnerów do zapoznania się z nimi i wykorzystywania ich w celu podnoszenia jakości produkcji filmów reklamowych w Polsce i na świecie.

Dokument „Universal Principles of Engagement” został dotychczas zaakceptowany i podpisany przez stowarzyszenia producentów z całego świata: AAFP (Austria); BCPB (Belgia); APRO (Brazylia) Commercial Film Producers (Cypr); APA (Czechy); Producentforeningen (Dania); CFP-E (Europa) APFP (Francja); PACT (Grecja); Georgian Film Cluster (Gruzja); APCP (Hiszpania); Commercial Producers (Irlandia); LAPA (Litwa) AMFI (Meksyk); Werbefilmproduzenten (Niemcy); SPR (Polska); Romanian Association of Advertising Producers (Rumunia); SAPA ( (Serbia); SLAP (Słowenia); Swissfilm Association (Szwajcaria); Film & TV Producenterna ( Szwecja); AICP (USA); HUNAPA (Węgry); APA (Wielka Brytania); CPA (Włochy).

Dołącz do dyskusji: Stowarzyszenie Producentów Reklamowych włącza się do europejskiej inicjatywy ujednolicania zasad współpracy przy tworzeniu reklam

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DJ Reuters
Można gdzieś przeczytać te 12 zasad? Czego dotyczą i jaki realny wpływ będą miały na branżę?
odpowiedź