SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Sieci” zachęcają do wysyłania pocztówek Straży Granicznej, „Gazeta Polska” do wywieszania polskich flag

Tygodnik „Sieci” zachęca czytelników, żeby w ramach wsparcia dla funkcjonariuszy Straży Granicznej i innych służb mundurowych, którzy strzegą naszej granicy z Białorusią, wysyłać pocztówki, natomiast Strefa Wolnego Słowa, obejmująca m.in. „Gazetę Polską” i „Gazetę Polską Codziennie” - żeby wywieszać polskie flagi.

Article

W tekście na portalu wPolityce, powiązanym z tygodnikiem „Sieci” (Fratria) podkreślono, że funkcjonariusze Straży Granicznej, żołnierze i inne służby mundurowe bronią obecnie Polski przed „prowokacją białoruskiego reżimu”.

- To co my widzimy na nagraniach, jest tylko ułamkiem ich zmagań z prowokacjami postsowieckiego dyktatora. To oni co rano wstają z łóżek, nie wiedząc co ich czeka tego dnia - czy zobaczą jak przybysze ze wschodu przecinają instalację graniczną, czy białoruski pogranicznik będzie mierzył do nich z broni, czy tłum imigrantów wypchnie przed siebie dzieci jak żywe tarcze - a może dojdzie do czegoś jeszcze poważniejszego? - spytano.

Zaznaczono, że „nasi chłopcy na wschodniej granicy zmagają się też z haniebną akcją oczerniającą, którą tworzą nieprzychylne Polsce środowiska”.

- Nasze oburzenie na kłamców i manipulatorów nie wystarczy, dlatego serdecznie zachęcamy Was, Drodzy Czytelnicy, do napisania na kartkach pocztowych kilku życzliwych słów do naszych obrońców. Może to być podziękowanie, deklaracja modlitwy, lub nawet narysowany przez młodszego członka rodziny uśmiech dla bohatera - zasugerowano.

Poproszono, żeby kartki przesyłać do redakcji tygodnika „Sieci”, który potem przekaże je Straży Granicznej.

Media Tomasza Sakiewicza: wywieśmy flagi w całej Polsce

Z kolei Strefa Wolnego Słowa w poniedziałek wieczorem ogłosiła akcję „Duma i Szacunek”. - Wywieśmy dziś flagi w całej Polsce! Wyraźmy poparcie dla strażników granicznych, żołnierzy i policjantów - zachęcono.

Zwrócono uwagę, że na granicy polsko-białoruskiej „rozpoczęła się największa do tej pory próba bezprawnego, masowego i siłowego naruszenia integralności wschodniej granicy Polski i Unii Europejskiej”.

- Ze strony niektórych celebrytów i polityków opozycji słychać głosy pogardy i oburzające oskarżenia kierowane w stronę strzegących granic funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz żołnierzy Wojska Polskiego. Nie bądźmy obojętni - podkreślono.

- Bądźmy razem w tych trudnych chwilach próby! Wywieśmy w swoich domach, na balkonach, w oknach biało-czerwone flagi – wyraz dumy i szacunku dla służby pełnionej na wschodniej granicy naszego kraju przez Straż Graniczną i Wojsko Polskie - dodano.

Strefa Wolnego Słowa obejmuje m.in. „Gazetę Polską”, „Gazetę Polską Codziennie”, portal Niezalezna.pl i działającą od prawie roku platformę społecznościową Albicla.

- Ja już flagę powiesiłem - napisał na Twitterze Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i Telewizji Republika.

 

Dołącz do dyskusji: „Sieci” zachęcają do wysyłania pocztówek Straży Granicznej, „Gazeta Polska” do wywieszania polskich flag

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Patriota
#MuremZaPolskimMundurem
17 26
odpowiedź
User
Ranger
Pełen szacunek dla naszych chłopców strzegących granicy Polski! Dziękuję że jesteście. #muremzapolskimmundurem
17 24
odpowiedź
User
Patriota
Chciałbym, żeby Gazeta Polska w kolejnym numerze dodała naklejki z hasłem #MuremZaPolskimMundurem. Piszę poważnie. W poprzednich latach Gazeta Polska wiele razy dodawała naklejki, w czasie pandemii była przerwa w tym, teraz jednak warto, by zwyczaj powrócił.

Naklejka z naszymi pogranicznikami i do tego napis #MuremZaPolskimMundurem aby nakleić na szafie i za każdym razem, gdy się spojrzy, być myślami przy tych, którzy pilnują polskich granic. Jeśli nie naklejka (wiadomo, dodatkowe koszty zamówienia wydruku i pakowania), to chociaż plakat po środku pisma.
12 25
odpowiedź