SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Urządzenie do streamingu wideo w 70 proc. amerykańskich domów

W niemal 70 proc. amerykańskich gospodarstw domowych z dostępem do szerokopasmowego internetu znajduje się co najmniej jedno podłączone do sieci urządzenie służące do strumieniowego przesyłania treści wideo - wynika z badania Parks Associates.

Article

Raport Parks Associates pt. "Reaching Today's Video Audiences: Platform Diversity and ROI" pokazuje, że w domach za oceanem cały czas rośnie liczba telewizorów Smart TV i odtwarzaczy mediów strumieniowych, a po kilku latach spadków na stałym poziomie utrzymuje się liczba konsol do gier wideo.

Amerykańscy konsumenci chętnie korzystają z usług streamingowych. Co najmniej jedną taką usługę ma ponad 80 proc. gospodarstw domowych z szerokopasmowym internetem, a 49 proc. takich usług ma co najmniej cztery.

W 56 proc. amerykańskich domów korzystających z łączy szerokopasmowych znajduje się telewizor Smart TV, a w tej grupie ponad połowa wykorzystuje swój odbiornik jako główne urządzenie do oglądania wideo w streamingu. To przekłada się jednocześnie na wzrost średniej liczby godzin przeznaczanych w tygodniu na konsumpcję wideo.

W 72 proc. gospodarstw domowych z dostępem do szerokopasmowego internetu w USA treści wideo w streamingu konsumuje się na różnych platformach, takich jak telewizory, komputery, czy smartfony. W 39 proc. domów wykorzystywane są wszystkie te platformy.

Z badania Parks Associates, przeprowadzonego wśród 10 tys. amerykańskich gospodarstw domowych z dostępem do szerokopasmowego internetu, wynika także, że 38 proc. z nich posiada konsolę do gier wideo, 36 proc. subskrybuje lub wypróbowuje usługi gier wideo, a 31 proc. korzysta z darmowych, opartych na reklamach usług OTT.

Dołącz do dyskusji: Urządzenie do streamingu wideo w 70 proc. amerykańskich domów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Papa Smerfik
a ja strimuję z mieszkania do ludzi za 200 tys zł na miesiąc ha ha
odpowiedź