Nowe studio kanału wPolsce24. Pomieści więcej publiczności

Od niedzieli program publicystyczny „Strefa starcia Michała Adamczyka” telewizji wPolsce24 będzie nadawany z nowego studia. – W starym studiu było za mało miejsca i publiczność mogła zasiąść tylko po jednej stronie, teraz będzie więcej miejsca – mówi Wirtualnemedia.pl Michał Adamczyk, prowadzący program.

Adrian Gąbka
Adrian Gąbka
Udostępnij artykuł:
Nowe studio kanału wPolsce24. Pomieści więcej publiczności

Do tej pory program realizowano w studiu należącym do firmy ZPR Media przy Wale Miedzeszyńskim w Warszawie. Wcześniej służyło kanałom Nowa TV, TVP World, programowi „19.30” TVP1 po zmianach w Telewizji Polskiej na przełomie grudnia 2023 i stycznia 2024 roku, a także politykom. Kręcono w nim spoty z Małgorzatą Kidawą-Błońską (Kidawa TV) i zapowiedź ruchu obywatelskiego Rafała Trzaskowskiego.

Studio pomieści dwa razy więcej osób

W każdym odcinku „Strefy Starcia Michała Adamczyka” studio odwiedza ponad 20 działaczy młodzieżówek partyjnych. W dotychczasowym obiekcie znajduje się stół, który utrudniał zaproszenie większej publiczności. W efekcie stacja wPolsce24 wykorzystywała tylko część wynajmowanej przestrzeni.

grafika

Nowe studio jest zlokalizowane przy ulicy Puławskiej w Warszawie. Stacja już miała okazję je przetestować, bo wynajmowała obiekt do nagrania świątecznego wydania programu Adamczyka. Dzięki zmianie, publiczność zgromadzona w studio będzie mogła być dwa razy liczniejsza. „Strefa starcia Michała Adamczyka” z nowego studia będzie nadawana w niedzielę o godz. 21.50. 

grafika

Stacja wPolsce24 zamierza wykorzystywać nowe studio nie tylko do „Strefy Starcia”, ale także innych formatów. Jednym z nich ma być zapowiedziany na poniedziałek (godz. 20.20) format „Teoria spiskowa”, prowadzony przez Magdalenę Ogórek. Ma przypominać „Studio Polska” TVP Info. Prezenterka zapowiada „oddzielanie prawdy od fałszu” z udziałem gości i publiczności.

Większość programów informacyjnych i publicystycznych wPolsce24 powstaje w siedzibie Fratrii przy ulicy Finlandzkiej na Saskiej Kępie w Warszawie. Brakuje tam przestrzeni, dlatego stacja cały czas stara się o poszerzenie powierzchni studyjnej. Pozwoli to na rozszerzenie oferty programowej.

„Strefa starcia Michała Adamczyka” to format niemal identyczny z programem „Strefa starcia”, emitowanym w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości w TVP3, TVP Info i TVP1. Z danych Nielsena wynika, że średnia oglądalność po czterech wydaniach to 128 tys. widzów, co dało stacji wPolsce24 udział w telewizyjnym rynku na poziomie 1,14 proc. w gronie wszystkich widzów, 0,68 proc. w przedziale 16-49 i 0,61 proc. w grupie 16-59.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Republika usunęła reportaż z zarzutami wobec ojca 4-latki. "Otrzymaliśmy nieznane wcześniej dokumenty"

Republika usunęła reportaż z zarzutami wobec ojca 4-latki. "Otrzymaliśmy nieznane wcześniej dokumenty"

Gigantowi prasowemu grozi dożywotnie więzienie. Za krytykę chińskich władz

Gigantowi prasowemu grozi dożywotnie więzienie. Za krytykę chińskich władz

Startują zgłoszenia do kolejnej edycji Wirtuali – naszej nagrody dla najlepszych mediów i ludzi mediów

Startują zgłoszenia do kolejnej edycji Wirtuali – naszej nagrody dla najlepszych mediów i ludzi mediów

Duża zmiana w RASP. Komputer Świat ma trafić do struktury Business Insidera

Duża zmiana w RASP. Komputer Świat ma trafić do struktury Business Insidera

Ile trwa mecz piłki nożnej i kiedy sędzia dolicza czas?
Materiał reklamowy

Ile trwa mecz piłki nożnej i kiedy sędzia dolicza czas?

Koniec "Pogromców chaosu". Nie będzie kolejnej serii w TVN

Koniec "Pogromców chaosu". Nie będzie kolejnej serii w TVN