SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Studio panoramiczne na szczycie i wieża. Tak ma wyglądać nowa siedziba newsów TVP (foto)

Pracownia Mąka Sojka Architekci wygrała konkurs na projekt nowej siedziby programów informacyjnych Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17 w Warszawie. O tym, czy zostanie on zrealizowany zdecyduje jeszcze zarząd TVP.

Mąka Sojka Architekci Article

Jak już informowaliśmy, do konkursu zakwalifikowano 119 podmiotów ze 150 zgłoszeń, które napłynęły do TVP. Do 3 lipca spośród dopuszczonych podmiotów opracowania studialne złożyło 47 z nich, z czego ocenie poddano - z uwagi na uchybienia formalne - 46. Po dokonaniu analizy sąd konkursowy jednogłośnie zdecydował, że do drugiego etapu konkursu zostanie zakwalifikowanych pięć projektów studialnych.

Ostatecznie zdecydowano, że najlepszym projektem jest ten zgłoszony przez pracownię Mąka Sojka Architekci. Zakłada on budowę  długiego budynku z wieżą wysoką na ok. 50 m. Na samej górze obiektu znajdzie się panoramiczne studio z którego nadawane będą programy informacyjne. Natomiast przy głównym wejściu stworzony zostanie plac. O tym, czy projekt zostanie realizowany w ciągu dwóch tygodni ma zdecydować prezes TVP Janusz Daszczyński.

Nowa siedziba programów informacyjnych Telewizji Polskiej powstanie w kompleksie publicznego nadawcy przy ul. Woronicza 17 w Warszawie. Wybudowana zostanie w miejscu wyburzonego w zeszłym roku budynku A.


fot. Mąka Sojka Architekci

Do nowego gmachu przeniosą się pracownicy redakcji „Wiadomości”, „Panoramy”, „Teleexpressu” czy TVP Info. Obecnie pracują oni w budynku TVP przy pl. Powstańców, który spółka zamierza sprzedać, by mieć pieniądze na budowę nowego obiektu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Studio panoramiczne na szczycie i wieża. Tak ma wyglądać nowa siedziba newsów TVP (foto)

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Burz
Re-we-la-cyjne wizualki.
20 16
odpowiedź
User
Gie
Akcję "Nie płacę za pałace" będzie chyba trzeba rozszerzyć o TVP i Abonament RTV.
31 18
odpowiedź
User
girodiwojtek
Kopia siedziby FRNACE TELEVISON nad SEkwaną
21 13
odpowiedź
User
ben
Przeniosą się pracownicy Leasing Team oraz etatowa administracja, dziennikarzy zostało może z dziesięcioro....
30 12
odpowiedź
User
ani grosza
TVP należy ograniczyć do jednego centralnego programu i kilku regionalnych (nie wojewódzkich jak dotychczas). Inaczej zawsze będzie wołanie mało, mało. Jakoś komercyjne stacje na własnym utrzymaniu nie budują takich siedzib, bo ich na to nie stać.
21 19
odpowiedź