SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sukces Veracomp

Veracomp - autoryzowanym dystrybutorem Secure Computing w Europie Środkowowschodniej

Secure Computing, producent systemów uwierzytelniających dostęp do sieci i aplikacji oraz Veracomp SA, specjalizowany dystrybutor rozwiązań teleinformatycznych, podpisały umowę o współpracy. Zgodnie z jej warunkami, Veracomp będzie oferował produkty Secure Computing integratorom systemów informatycznych w rejonie Europy Środkowowschodniej, wzbogacając je własnymi usługami pomocy technicznej.

Podpisując umowę z Secure Computing Veracomp wzmacnia pozycję w zakresie bezpieczeństwa IT, które jest jedną ze strategicznych specjalizacji technologicznych dystrybutora. Rozszerza ofertę oraz wkracza na nowy segment tego rynku o dużym potencjale rozwoju. Według IDC, w 2004 roku ogólnoświatowa sprzedaż rozwiązań autoryzujących i uwierzytelniających dostęp do sieci i aplikacji przekroczy 8 miliardów USD. Nowy kontrakt potwierdza również ekspansję Veracomp w Europie Środkowowschodniej.

Na podstawie popisanej umowy, w ofercie dystrybutora znajdą się systemy silnego uwierzytelniania Secure Computing z serii SafeWord RemoteAccess™ oraz SafeWord PremierAccess™. Są to kompletne rozwiązania przeznaczone do zabezpieczenia zasobów korporacyjnych przed dostępem osób nieupoważnionych. Integrują specjalizowane oprogramowanie oraz tokeny generujące nowe hasło przy każdym logowaniu użytkownika. Pozwalają na szczegółową kontrolę użytkowników próbujących uzyskać dostęp do aplikacji oraz eliminują ryzyko kradzieży i kopiowania haseł. Veracomp będzie także dystrybuował oprogramowanie SmartFilter®, które blokuje napływ niechcianych treści z internetu.

Veracomp kieruje ofertę głównie do integratorów systemów specjalizujących się we wdrożeniach rozwiązań bezpieczeństwa informatycznego w przedsiębiorstwach. Dystrybutor ma zbudowany mocny kanał sprzedaży dla rozwiązań bezpieczeństwa IT, zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych. Veracomp zamierza również pozyskać nowych partnerów handlowych wśród tych firm integracyjnych, które dotychczas koncentrowały się na wdrożeniach podstawowej infrastruktury sieciowej, a obecnie szukają nowych możliwości rozwoju.

"Rynek bezpieczeństwa informatycznego rozwija się bardzo intensywnie. Zapora ogniowa, system detekcji intruzów, sieci VPN oraz ochrona antywirusowa stały się już standardem." - mówi Mariusz Kochański, dyrektor działu systemów sieciowych Veracomp - "Użytkownicy końcowi wymagają dziś od firm integracyjnych coraz bardziej precyzyjnego i wszechstronnego systemu zabezpieczającego, łącznie z rozwiązaniami weryfikującymi tożsamość, silniejszymi technologiami uwierzytelniania i blokowania spamu. Rozszerzenie naszej oferty o rozwiązania Secure Computing spełnia te potrzeby."

Aby pomóc integratorom systemów w sprzedaży produktów Secure Computing, Veracomp zapewni im kompleksowe wsparcie techniczne. Zaczynając od doradztwa na etapie przygotowania projektu, poprzez pomoc w instalacji i konfiguracji rozwiązań, kończąc na usługach w trakcie ich eksploatacji. Veracomp jest pierwszym dystrybutorem IT w Polsce, który wprowadził zaawansowany system pomocy technicznej przed sprzedażą (CallCenter) i po sprzedaży (Helpdesk). Jako jedyny oferuje usługi integracyjne, doradztwa technicznego i logistyki serwisowej do dalszej odsprzedaży.

Veracomp od lat specjalizuje się w systemach bezpieczeństwa informatycznego. Współpracuje ze światowymi liderami tego rynku: Nokia Enterprise Solutions, Check Point Software, Internet Security Systems, F-Secure, F5 Networks, Clearswift, BlueCoat, SurfControl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sukces Veracomp

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl