SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'Światowy Tydzień Mózgu' w Jedynce

Radiowa Jedynka przygotowała specjalne audycje naukowe z okazji 'Światowego Tygodnia Mózgu'.

W związku z tą akcją naukową Krzysztof Michalski poprowadzi specjalne wydania „Wieczoru odkrywców” (11 i 18 marca po godzinie 21).

Od wielu lat Jedynka Polskie Radio przygotowuje specjalne audycje naukowe z okazji „Światowego Tygodnia Mózgu”.

Podczas „Światowego Tygodnia Mózgu” naukowcy dyskutują o tajnikach tego najbardziej skomplikowanego, a zarazem najsłabiej poznanego organu. W Polsce Światowy Tydzień Mózgu obchodzony jest po raz ósmy. Wykłady odbywać się będą w Warszawie i Krakowie, w dniach od 13 do 19 marca br.

Krzysztof Michalski zaprasza w sobotę 11 marca do wysłuchania specjalnego wydania „Wieczoru odkrywców” (godz. 21.07 -  22.00) w związku z Inauguracją Światowego Tygodnia Mózgu. Tematem audycji będzie „Mózg matki”. Gośćmi Krzysztofa Michalskiego będą: dr Lech Trzeciak (lekarz) i prof. Wojciech Pisula  (psycholog).

W programie usłyszymy między innymi: jak zmiany towarzyszące macierzyństwu wpływają na mózg? Dlaczego pod wpływem hormonów matki stają się odważniejsze, troskliwsze i bardziej wyczulone na potrzeby potomstwa? Opowiemy również o najnowszych badaniach dotyczących ssaków.

Kolejny „Wieczór odkrywców” – tradycyjnie w sobotę 18 marca (godz. j/w) - podsumowywać będzie tygodniową akcję naukową. Tematem audycji będzie „Starzejący się mózg”. Gościem Krzysztofa Michalskiego będzie m.in. prof. Małgorzata Kossut z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nęckiego. W audycji odpowiemy na pytania: jakie zmiany zachodzą w mózgu w związku z jego starzeniem się? Jakie choroby są związane ze starzeniem się mózgu? Ponadto, opowiemy o zjawisku neurogenezy, czyli odnawianiu się komórek nerwowych w mózgu i czy komórki macierzyste mogą odbudowywać starzejący się mózg - informuje Polskie Radio.

O „Światowym Tygodniu Mózgu” na antenie Jedynki  codziennie także w informacjach naukowych popołudniówki „Z pierwszej ręki” i serwisach informacyjnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Światowy Tydzień Mózgu' w Jedynce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl