SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Święta wśród ludzi, nie wśród mebli" - IKEA walczy z samotnością

Ruszyła świąteczna kampania IKEA. Marka zwraca w niej uwagę, że najpiękniejsze meble i dekoracje nie zastąpią w czasie świąt obecności drugiej osoby. Kampanię przygotowały agencja Przestrzeń, Wavemaker i Sputnik.

Article

W świątecznym spocie IKEA widzimy samotną, starszą panią, która przygotowuje w mieszkaniu kolację. Nie zasiądzie jednak do stołu sama - z wizytą przychodzi do niej młody chłopak.

Kampania pod hasłem „Święta wśród ludzi, nie wśród mebli” zachęca do wsparcia jednej z dwóch organizacji - Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, którego wolontariusze każdego roku organizują kolacje wigilijne dla starszych samotnych osób oraz polskich Banków Żywności, które już po raz 23. organizują świąteczną zbiórkę żywności dla potrzebujących.

– W nowej kampanii IKEA pragnie zwrócić uwagę na problem samotności seniorów oraz przekonać Polaków, że w Święta ważniejsza od mebli i dekoracji jest obecność drugiej osoby. Zaprosiliśmy do współpracy dwie wyjątkowe organizacje, ponieważ są ekspertami we wsparciu potrzebujących. Nasze wspólne działania mogą pomóc samotnym seniorom, nie tylko w te Święta, pozostawać  w bliskości, wśród ludzi – mówi Katarzyna Broniarek, dyrektorka ds. komunikacji IKEA Retail w Polsce.

Spoty wideo (emitowane w internecie) powstały w wersjach 30”, 15” i 6”, ponadto przygotowano kreacje display i social media. Działania uzupełniają niestandardowa komunikacja w samych sklepach IKEA oraz landing page, z którego można przekazać datek na obie organizacje. Akcję wspierają też influencerzy (Ola Żuraw, Billie Sparrow, 10 Minut Spokoju, Ekskluzywny Menel czy Szparagi) oraz materiały redakcyjne na portalu Onet (dedykowana platforma „swietawsrodludzi.onet.pl”).

Kampanię zrealizowała agencja Przestrzeń. Autorami konceptu są Piotr Żarczyński i Tomasz Wiśniewski, wsparcie strategiczne zapewnił Paweł Jasiński, a projekt od strony client service prowadziła Ewelina Skwarko.

Produkcją spotów, które wyreżyserował Tomasz Chrapusta, oraz materiałów video zajął się dom produkcyjny Sputnik.

Media zaplanował i zakupił dom mediowy Wavemaker.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Święta wśród ludzi, nie wśród mebli" - IKEA walczy z samotnością

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hey ho
Ikea ciągle z kimś lub czymś walczy.
1 9
odpowiedź