SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sylwester i Nowy Rok w Polskim Radio

Na noc sylwestrową i pierwszy dzień 2005 roku programy Polskiego Radia przygotowały różnorodne propozycje

Jedynka

W sylwestrowe popołudnie Paweł Sztomke poprowadzi„Muzyczną Jedynkę” (godz. 13.05) z Plebiscytem „80/80”, humorem i piosenkami na życzenie. Później, z zakopiańskich Krupówek Małgorzata Słomkowska, Magda Mikołajczuk i Dorota Świerczyńska wraz z gośćmi m.in. Hanną Rybką – Chowaniec, relacjonować będą „Góralskiego Sylwestra”. O godz. 20.00 Jedynka nada orędzie Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Następnie Bogusław Kaczyński zabierze słuchaczy do Sali Kongresowej, gdzie występować będą: Anna Cymerman, Iwona Tober, Tadeusz Szlenkier, Leszek Świdziński oraz grecki zespół Orfeusz. Po 22.00 Danuta Kryńska i Romuald Jakubowski zaproszą na „Sylwestrową Noc z Jedynką”.

Noworoczne „Wspomnienia pisane dźwiękiem” Danuty Żelechowskiej i Jana Zagozdy poświęcone będą 80-leciu Polskiego Radia. Po Mszy Świętej, transmitowanej od godz. 9.00 z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie, Marta Kielczyk i Jakub Urlich wybiorą się w radiową podróż dookoła świata. Gościem Bolesława Broszczaka o godz. 12.10 będzie Prezydent Aleksander Kwaśniewski. Od godz. 13.30, o tym jak sportowcy rozpoczęli Nowy Rok, opowiadać będzie Jarosław Idzi i Cezary Gurjew. W związku z ogłoszeniem 2005 r. Rokiem Fizyki Dorota Truszczak przygotowała audycję „Einstein w Jedynce”, której gościem będzie prof. Andrzej Kajetan Wróblewski (godz. 18.00). Po godz. 21.00 odtworzony zostanie koncert na rzecz budowy Domu Artysty Seniora. Program zakończy się „Kolędą na Nowy Rok” autorstwa Małgorzaty Jędruch (godz. 23.05).

Dwójka
 
W Dwójce nie zabraknie okazji do wygrania ciekawych książek i płyt. Najpierw – od godz. 14.30 Iwona Smolka i Ewa Stocka-Kalinowska zaproszą na „Zagadki literackie” pod hasłem: Moda, obyczaje, savoir-vivre, później –w popołudniowej audycji „Wybiera Dwójkę” zdobyć będzie można płytę Kremerland. W programie audycji znajdą się też „Zapiski ze współczesności”, których bohaterem będzie Wojciech Pszoniak oraz „Z czego się śmiejemy” – Tomasza Mościckiego. O godz. 19.45 przypomniane zostanie słuchowisko „Sylwester” Janusza Wołoszańskiego w adaptacji Witolda Malesy, po którym Marcin Majchrowski i Piotr Matwiejczuk zaproszą na „Wieczór Sylwestrowy w Dwójce”, podczas którego usłyszymy m.in. Ireny Eichler „Maski, rajery, bajery”. „Noc Sylwestrową” od północy poprowadzi Tomasz Szachowski. 

Sobota obfitować będzie w podsumowania – dziennikarze przypomną najważniejsze wydarzenia w muzyce, literaturze, plastyce, teatrze i filmie. Od godz. 11.15 transmitowany będzie Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich, o godz. 21.30 natomiast usłyszymy Oratorium Noworoczne 1748 Georga Gebela. 

Trójka
 
Wieczór i noc sylwestrowa to w Trójce głównie muzyka. Od godz. 18.00 do zabawy przy „Sylwestrowej Liście Przebojów” zaprosi Piotr Baron. Później od 22.00 „stery” przejmie DJ Żąda, a poranne godziny – od 4.00 do 7.00 audycją „Chillout zone” umili Sebastian Korsak.

W sobotnie przedpołudnie (10.00 – 13.00) o tym jaki będzie 2005 rok ze znanymi ludźmi rozmawiać będzie Mariusz Rokos. Później Agnieszka Szydłowska i Robert Kantereit zachęcą do składania noworocznych życzeń, a od godz. 16.00 przy dobrej muzyce ze słuchaczami o postanowieniach noworocznych rozmawiać będzie Piotr Baron.

Polskie Radio BIS

Sylwestrowa tematyka zagości na antenie od rana. W „Czacie poliglotów” (godz. 9.00) Michał Owczarek opowie o tym jak Brytyjczycy spędzają ostatni dzień roku. Jak przygotować się do kolorowej zabawy doradzi Zygzak, Kretka i Agnieszka, a jaką wybrać muzykę i jak zostać sylwestrowym DJem podpowiedzą Hanna Dołęgowska i Mariusz Filar („Ucho w ucho”, godz. 12.00). Po godz. 16.00 Alicja Mucha i Tomek Słodki zaproszą na „Sylwestowisko”, czyli opowieści o modnych lub nietypowych miejscach na spędzenie tego wyjątkowego wieczoru. Po wiadomościach Bartek Czarkowski poprowadzi audycję „Mania Sylwestrowania”, w której nie zabraknie m.in. podsumowań muzycznych roku. Od północy „stery” przejmie DJ Sylwester, czyli Hubert Augustyniak.

Nowy Rok to okazja do pozdrowienia bliskich na całym świecie („Nowy Rok na czacie”, godz. 9.00). Nie zabraknie też podsumowania 2004 roku – dokonają tego Beniamin Filip i Michał Niewiadomski („To był rok!”, godz. 11.00). W południe o noworocznych postanowieniach będzie można porozmawiać z Tomaszem Kosiorkiem w audycji „Wszystkiego nowego”. Tradycyjnie – o godz. 16.00 Bislistę poprowadzi Piotr Kordaszewski, a od 19.00 w noworocznego Dja wcieli się Agnieszka Sielańczyk. O „Trendach na Nowy Rok” od. 21.00 opowiadać będzie Kasia Dydo i Kuba Wątły.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sylwester i Nowy Rok w Polskim Radio

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl