SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sylwester TVP w Zakopanem ma zostać przeniesiony pod Wielką Krokiew. Tatrzański Park Narodowy zaniepokojony

Tegoroczny „Sylwester Marzeń” Telewizji Polskiej w Zakopanem odbędzie się prawdopodobnie pod Wielką Krokwią, a nie na Równi Krupowej jak poprzednio. Tatrzański Park Narodowy został już poinformowany o zmianie lokalizacji koncertu i zaangażował w sprawę Ministerstwo Środowiska - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Scena „Sylwestra marzeń z Dwójką” w 2019 r.; fot. Michał KurdupskiArticle

O sprawie jako pierwszy poinformował lokalny „Tygodnik Podhalański”. Z tekstu wynika, że na zmianę miejsca ma naciskać bezpośrednio sam prezes TVP, Jacek Kurski. Powód? Pokazywany co roku w TVP2 „Sylwester Marzeń” gromadzi co prawda dziesiątki tysięcy osób, jednak tłum pokazywany z góry przez kamery telewizyjne wyglądać ma na mniejszy niż w rzeczywistości. Powodem jest rozległe miejsce na Równi, na którym uczestnicy zabawy rozpraszają się. Tymczasem pod Wielką Krokwią plac jest mniejszy, w obiektywie tłum będzie więc wyglądać na gęsty nawet przy tej samej liczbie bawiących się co rok temu.

Władze Zakopanego, z którymi Telewizja Polska trzeci raz przygotowuje koncert sylwestrowy, podkreślają, że sprawa miejsca tegorocznej zabawy wciąż pozostaje otwarta, ale przyznają też, że telewizja proponuje zmianę.

- TVP ma swoje techniczne wymagania, ma swoje racje i przekonuje nas do nich, ale my też mamy argumenty. Teraz trwają ustalenia dotyczące lokalizacji imprezy sylwestrowej. Zdajemy sobie sprawę, że czasu zostało już bardzo niewiele. O szczegóły związane z wyborem miejsca i organizacją wydarzenia proszę pytać głównego organizatora tj. Telewizję Polską - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Anna Karpiel-Semberecka, kierownik biura komunikacji społecznej i promocji Urzędu Miasta Zakopane. Podkreśla przy tym, że dotychczasowa współpraca partnerów „układa się harmonijnie”.

W podobnym tonie komentuje sprawę Telewizja Polska. - Decyzja dotycząca szczegółowej lokalizacji koncertu sylwestrowego nie została jeszcze podjęta. W tym roku widowisko będzie niespodzianką dla widzów. Liczymy, że impreza przyciągnie przed telewizory rekordową liczbę osób. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że współpraca z Miastem Zakopane układa się doskonale i przynosi korzyści obu stronom - przekazało portalowi Wirtualnemedia.pl centrum informacji TVP.

Choć obie strony zapewniają, że kwestia jest jeszcze nierozstrzygnięta, Tatrzański Park Narodowy, którego teren znajduje się blisko Wielkiej Krokwi, poinformował na Twitterze, że otrzymał już zawiadomienie o zorganizowaniu imprezy w nowym miejscu.

- Nie ukrywamy, że budzi to nasz niepokój. Zgłosiliśmy uwagi do Ministerstwa Środowiska. Należy jednak poczekać na rozwój wypadków. W tej chwili jest za wcześnie, by komentować te plany - poinformował TPN na swoim profilu twitterowym.

Wątpliwości pracowników Parku budzi nie tylko liczba osób w sąsiedztwie rezerwatu, lecz także głośna muzyka, która może płoszyć zwierzynę. I to nie tylko w samym dniu imprezy, lecz także kilka dni wcześniej podczas prób.

Ubiegłoroczny „Sylwester Marzeń” w TVP2 śledziło średnio 5,51 mln widzów. Udział stacji w tym czasie wyniósł 39,60 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Z kolei TVP powołując się na dane z Modelu Oglądalności Rzeczywistej podała w styczniu, że oglądalność Sylwestra sięgnęła średnio 6,4 mln widzów, a w piku - 7,5 mln.

Dołącz do dyskusji: Sylwester TVP w Zakopanem ma zostać przeniesiony pod Wielką Krokiew. Tatrzański Park Narodowy zaniepokojony

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dim
czyli Szyszko wiecznie żywy
odpowiedź
User
Widz
niech zrobią na Kasprowym!
odpowiedź
User
tadzizna
A nie lepszy byłby Wawel albo Giewont?
odpowiedź