SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

System antyspamowy Wirtualnej Polski

Maksymalna ochrona korespondencji przed spamem

Niechciana korespondencja to prawdziwa zmora Internautów na całym świecie. W minionym roku odsetek spamu w poczcie przekroczył "magiczną" barierę 50%. Według statystyk brytyjskiej firmy Brightmail, w styczniu 2003 spam stanowił 42% przesyłek e-mailowych, zaś rok później było to już 60%! Spam to strata czasu użytkowników poczty elektronicznej, znaczne obciążenie łącz oraz wymierne ubytki w finansach. Szacuje się, że straty światowej gospodarki z powodu spamu w roku 2003 wyniosły aż 20,5 miliarda dolarów.

Od teraz korzystający z systemu pocztowego Wirtualnej Polski nie będą musieli przedzierać się przez setki niepotrzebnych listów, tracić czas na ich selekcję ani utyskiwać na przeciążone łącza. Oszczędzą czas i pieniądze, bowiem portal zadbał o eliminację listów e-mail określanych mianem spamu, uruchamiając wysokiej klasy system antyspamowy. Przez pierwsze miesiące portal udostępnia oprogramowanie antyspamowe nieodpłatnie posiadaczom kont pocztowych we wszystkich pakietach, także użytkownikom poczty darmowej. Do dyspozycji Internautów są dwa rodzaje systemu antyspamowego: automatyczny oraz indywidualny.

"Przed oddaniem użytkownikom gotowego produktu przeprowadzaliśmy intensywne i wielostronne testy - mówi Grzegorz Borowski, Kierownik Działu Funkcjonowania Portalu - zmierzaliśmy do osiągnięcia najwyższej dostępnej jakości systemu. W testach wzięło udział kilka tysięcy internautów, a skuteczność rozwiązania antyspamowego WP sięgnęła 90%. To bez wątpienia dodatkowa jakość i wartość dla korzystających z poczty e-mail Wirtualnej Polski."

System automatyczny rozpoznaje wiadomości spamowe bez udziału użytkownika. Jest w pełni zautomatyzowanym mechanizmem filtrującym. Samodzielnie bada, które z przychodzących e-maili mogą stanowić spam. Po pozytywnej weryfikacji listów są one automatycznie umieszczane w odpowiednim folderze. Jeśli natomiast użytkownik zdecyduje, że któreś z e-maili, uznanych przez system za spam, chciałby otrzymywać, swą decyzję wyraża umieszczeniem ich adresów na tzw. "białej liście".Indywidualny system antyspamowy jest zaś filtrem w pełni sterowanym przez posiadacza konta pocztowego. Użytkownik samodzielnie definiuje adresy e-mail lub całe domeny będące źródłem spamu. Ich blokowanie odbywa się poprzez wpisanie adresów, czy domen na tzw. "czarną listę".

"Wraz z rosnącą popularnością Internetu problem spamu nabiera coraz większego znaczenia. Statystycznie rzecz biorąc użytkownik, pragnący przeczytać nadesłane doń wiadomości, spędza połowę czasu na przedzieraniu się przez śmiecie - mówi Marcin Strzałkowski, Kierownik Działu Sprzedaży dla Klientów Indywidualnych - stąd nagle zyskują na popularności systemy odsiewające spam od właściwej poczty. I nic w tym dziwnego; umiejętne z nich korzystanie to oszczędność pieniędzy, na opłatach za połączenie oraz czasu, a także nerwów."

System nie wymaga skomplikowanej konfiguracji, dodatkowego oprogramowania, czy poszukiwania wspomagających aplikacji w Sieci. Użytkownik sam decyduje, czy i jaką wersją systemu chciałby się posługiwać. Mogą go stosować zarówno osoby korzystające z Poczty WP poprzez WWW (ze strony internetowej) jak i te, które używają klientów pocztowych (np. Outlooka). System nieustannie się uczy, analizując na bieżąco treści e-maili, by zwiększać swą skuteczność, rozpoznaje ponadto spam w różnych językach. Dzięki szybkiej wymianie informacji system "wie" z wyprzedzeniem o nadchodzących przesyłkach spamowych.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: System antyspamowy Wirtualnej Polski

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl