SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy nie narzekają na swoją sytuację materialną

38 proc. Polaków jest zadowolonych ze swojej sytuacji finansowej, a co czwarta osoba narzeka na stan swoich finansów w stopniu dużym lub umiarkowanym - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

fot. Shutterstock.comArticle

Zapytani o ocenę własnej sytuacji finansowej, prawie 40 proc. badanych jest z niej zadowolonych, a 27 proc. jest zdania przeciwnego. Zdecydowanie najwięcej zadowolonych (43 proc.) jest wśród osób w średnim wieku (35-44), najmniej zaś (31 proc.) z najmłodszego przedziału wiekowego, do 24 lat.


Połowa Polaków twierdzi, że ich sytuacja finansowa nie zmieniła się przez ostatnie 12 miesięcy. 30 proc. Polaków przyznaje z kolei, że osobista sytuacja finansowa poprawiła się w ciągu ostatniego roku. Polepszenie stanu finansów zauważyły szczególnie osoby między 34. a 44. rokiem życia (54 proc.) oraz po 45-tym roku życia (55 proc.).

39 proc. ankietowanych wierzy, że ich sytuacja będzie lepsza w ciągu kolejnych dwunastu miesięcy. Tylko co dziesiąty z kolei uważa, że jego sytuacja finansowa się pogorszy. Polacy, mówiąc o całym społeczeństwie są mniej optymistyczni – tylko co piąty (21 proc.) uważa, że społeczeństwu będzie żyło się lepiej, a co trzeci, że gorzej. Zdecydowanie bardziej optymistyczni w kwestii poprawy sytuacji życiowej Polaków są mężczyźni – aż 28 proc. z nich jest wierzy w poprawę – to dwa razy wyższa wartość niż w przypadku kobiet, gdzie odsetek ten wynosi 14 proc.  


Największe nadzieje na poprawę swojej sytuacji finansowej mają osoby do 24-ego roku życia (57 proc.), najmniejsze zaś - ludzie między 35. a 44. rokiem życia.
 

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia metodą CAWI (ankiety online) na reprezentatywnej pod względem płci, wieku, miejsca zamieszkania próbie N=1000 Polaków. Badanie zostało przeprowadzone w maju 2018 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy nie narzekają na swoją sytuację materialną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl