SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szef Netfliksa zarobił ponad 40 mln dolarów w 2021 roku

Za 2021 rok Reed Hastings, szef Netfliksa i Ted Sarandos, menedżer odpowiedzialny za treści w serwisie otrzymają pensje niższe niż rok wcześniej. Hastings dostanie 40,8 mln dolarów, o 6 procent mniej niż wpłynęło na jego konto w 2020 roku.

Reed Hastings, CEO NetflixaReed Hastings, CEO Netflixa

Netflix jest obecnie najpopularniejszą platformą VoD na świecie. W czwartym kwartale ub.r. serwis pozyskał 8,28 mln subskrybentów netto, z czego większość w Europie, Azji i Afryce. Wzrosły jego przychody i zysk, a wskutek dużej liczby premier zmalała marża. Firma zasygnalizowała niższe tempo wzrostu w br. „Squid game” okazał się największym hitem serialowym w historii platformy, a „Czerwona nota” - najlepiej oglądanym filmem.

Czytaj także: Netflix zaczyna produkcję trzeciego sezonu „Wiedźmina”

Zarobki w dół

Teraz poinformowano, że Reed Hastings i Ted Sarandos, dwaj najważniejsi menedżerowie Netflixa, otrzymali w 2021 r. nieco niższe wynagrodzenia, ale nadal zgarnęli po kilkadziesiąt milionów dolarów.

Łączna wartość pakietu wynagrodzeń Reeda Hastingsa w 2021 r. wyniosła 40,8 mln dol., w tym 39,7 mln w postaci grantów na akcje i 650 tys. dol. w formie pensji, zgodnie z oświadczeniem złożonym w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd USA. To o 6 proc. mniej niż rok wcześniej.

Z kolei Ted Sarandos, który pełni funkcję dyrektora generalnego ds. treści w Netfliksie, zarobił w zeszłym roku 38,2 mln dol., na co składa się 20 mln rocznego wynagrodzenia i 17,1 mln w akcjach. To spadek o 2,7 proc. w porównaniu z rokiem 2020.

Zgodnie z zapowiedziami w 2022 r. Sarandos ma otrzymać 40 mln dol. wynagrodzenia, a Hastings - 34,65 mln. Komisja ds. wynagrodzeń zarządu Netflixa ujawniła, że postanowiła nie wprowadzać żadnych zmian w wynagrodzeniu dyrektorów wykonawczych za rok 2021 w porównaniu z rokiem 2020, z wyjątkiem uwzględnienia wartości dodatku do opcji na akcje każdego z dyrektorów.

Czytaj także: Netflix otworzy biuro w Warszawie, przez dwa lata zainwestował w Polsce 490 mln zł

Jak podano w dokumentach, inni członkowie kadry kierowniczej Netfliksa również odnotowali w ubiegłym roku niewielkie spadki swoich wynagrodzeń.

Dyrektor finansowy Spence Neumann zarobił w 2021 r. 12,5 mln dol., co oznacza spadek o 3 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, natomiast Greg Peters, dyrektor operacyjny i  menedżer ds. produktów dostał 20,4 mln, w dół rok do roku o 2 proc.. Pakiet wynagrodzeń dyrektora ds. prawnych Davida Hymana wyniósł 10,2 mln dol., co oznacza spadek o 3 proc., a dyrektor ds. komunikacji Rachel Whetstone zarobiła 5,33 mln.

Od 2017 r. wynagrodzenie kadry kierowniczej Netfliksa składa się tylko z dwóch składników płacowych - pensji i opcji na akcje. - Nie stosujemy premii uzależnionych od wyników, ponieważ uważamy, że mają one tendencję do zachęcania do określonych, zazwyczaj krótkoterminowych zachowań, a nie do tworzenia długoterminowej wartości dla akcjonariuszy - wyjaśnia firma w dokumentach finansowych.

Dołącz do dyskusji: Szef Netfliksa zarobił ponad 40 mln dolarów w 2021 roku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ron
Za taką kasę bym nie robił. Gdzie są związki zawodowe w Netfliksie....
odpowiedź