SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szef Ordo Iuris nagrodzony jako filantrop przez „Gazetę Polską Codziennie”

Mecenas Jerzy Kwaśniewski, szef Ordo Iuris, został nagrodzony przez „Gazetę Polską Codziennie” w plebiscycie „Polski Przedsiębiorca 2019 GPC”. Kwaśniewski to jeden z pięciu laureatów tegorocznej edycji, dostał nagrodę w kategorii „Filantrop”.

Mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris, odbierający nagrodę / Fot. Gazeta Polska CodziennieArticle

To już piąta edycja konkursu, mającego wyłaniać - jak podkreśla organizator - polskich liderów, „którzy nie boją się nowych wyzwań i prężnie rozwijają swoją działalność” - Ideą jest promowanie i docenienie polskich przedsiębiorców. Szukamy takich ludzi, którzy osiągnęli sukces, stali się liderami, czasem pomimo wielu przeciwności. Powiększali swój potencjał, nawet wówczas, gdy nie dawano im szans na przetrwanie - mówi redaktor naczelny „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz.

W kategorii „Eksporter” nagroda przypadła Bogdanowi Pęskiemu, prezes spółki B. D. Art. Spółka istnieje na rynku od 25 lat i specjalizuje się w produkcji artykułów dekoracji wnętrz takich jak ramki do zdjęć i lustra. Do grona jej klientów należą m.in. IKEA, Amazon, Leroy Merlin, Kingfisher czy OBI. W kategorii „Innowator” nagrodzono Remigiusza Kopoczeka, prezes spółki Kongres 590. To organizator corocznego dużego wydarzenia gospodarczego w Polsce, skupiającego przedstawicieli polskiego biznesu, nauki, polityki i legislacji oraz gości zagranicznych.

 „Liderem przemysłu” nagrodzono Piotra Wojciechowskiego, prezesa WB Electronics. Spółka jest producentem nowoczesnych technologii obronnych, oferujący rozwiązania dla sił zbrojnych z całego świata. Dostarcza wyroby dla wielu odbiorców, także w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego i bezpieczeństwa na drogach. Natomiast nagroda w kategorii „Reprezentant małych i średnich przedsiębiorstw” powędrowała do Tomasza Bieńkowskiego, prezes Polskiej Federacji Ziemniaka., integrującej branżę ziemniaczaną.

W kategorii „Filantrop” zwycięzcą został mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. -  Prawnicy Ordo Iuris mają odwagę płynąć pod prąd, bronić ludzi słabszych, życia poczętego, a także przywracać świat wartości- mówił w laudacji Adrian Stankowski, redaktor naczelny portalu „Gazety Polskiej Codziennie”. Prawnicy działający w ramach Instytutu przygotowują projekty ustaw, inicjują postępowania sądowe oraz włączają się w interwencję procesową w ramach procedur toczących się zarówno na gruncie krajowym, jak i międzynarodowym.

„Gazeta Polska Codziennie” przyznała także swoje wyróżnienia. Otrzymał je Anatol Timoszuk (prezes spółki AC) i firma British American Tobacco Polska. Ta ostatnia została doceniona w nowo utworzonej kategorii, za „budowanie wspólnej przyszłości, wspieranie polskiego potencjału i talentów”.- Rozumiemy rolę dużego biznesu, inwestujemy w polską gospodarkę ale też wspieramy i rozwijamy naszych pracowników, płacimy podatki, rocznie ponad 6 mld zł oraz wspieramy lokalną społeczność - mówił w trakcie uroczystości Piotr Stefaniak, członek zarządu BAT Polska Trading.  

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją konkursu objęli: premier Mateusz Morawiecki, Minister Edukacji Narodowej, Minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii, a także Minister Aktywów Państwowych. Przedsięwzięcie zostało objęte także patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

W ub.r. spółka Forum wydająca „Gazetę Polską Codziennie” osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 8,3 proc. do 16,06 mln zł, a przy spadku kosztów operacyjnych o 9,2 proc. jej wynik netto poszedł w górę z 1,4 mln zł straty do 913,1 tys. zł zysku.

Dołącz do dyskusji: Szef Ordo Iuris nagrodzony jako filantrop przez „Gazetę Polską Codziennie”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gen
Obecność British Tobacco i Kongresu 590 pokazuje wartość tych nagród. Następny powinien być Orlen, jakieś kopalnie i elektrownie węglowe oraz oczywiście Jarosław Kaczyński. Zdecydowanie.
odpowiedź
User
olo
Mordo Siuris.
odpowiedź
User
CC
Dobrze, że powstało medium nagradzające biznesy, które kochają nasz kraj, Polskę.
odpowiedź