SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szef Radia Maryja oburzony na materiał TVN24 sprzed lat. Domaga się jego usunięcia

Stacja TVN24 udostępniła na YouTube reportaż dotyczący szefa Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka i jego działalności. Oburzyło to bohateria materiału. Toruńska rozgłośnia zamieściła pismo skierowane do telewizji TVN, w którym adwokat o. Rydzyka żąda usunięcia materiału i przeprosin.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, fot. PAP/Tytus ŻmijewskiOjciec Tadeusz Rydzyk, fot. PAP/Tytus Żmijewski

Materiał programu “Czarno na białym" pod tytułem "29 lata bezkarności. Fenomen ojca Rydzyka" został pokazany w TVN24 w styczniu 2021 r. Trafił też wtedy do TVN24 GO.

- Zakonnik, któremu wszystko uchodziło na sucho. Choć wiele jego zachowań budziło społeczne oburzenie, a co najmniej kontrowersje, nigdy nie poniósł za nie realnych konsekwencji. Nawet, gdy jeden jedyny raz sąd ukarał go grzywną, pieniądze wpłaciła aktywistka rodziny Radia Maryja. - czytamy w opisie reportażu. W materiale Rafał Stangreciak pokazuje kontrowersyjne wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka i przedstawia wątpliwe prawnie sprawy związane z redemptorystą, jak np. zbiórkę na ratowanie Stoczni Gdańskiej.

Kilka dni temu materiał ze zmodyfikowanym tytułem „32 lata bezkarności. Fenomen ojca Rydzyka" trafił na konto TVN24 na YouTube. W ciągu dni zanotował ponad 100 tys. wyświetleń.

W związku z ukazaniem się materiału w otwartym internecie prawnik o. Rydzyka wysłał pismo do TVN, które ukazało się na stronie Radia Maryja.

- Wzywam wszystkie osoby (w tym redaktora, autora i wydawcę) odpowiedzialne za ukazanie się reportażu pod tytułem: „32 lata bezkarności. Fenomen ojca Tadeusza” w programie tvn24 „Czarno na białym” oraz we wszelkich innych źródłach informacji do natychmiastowego zaniechania naruszeń prawa poprzez całkowite wstrzymanie emitowania i rozpowszechniania przedmiotowego materiału  – czytamy w piśmie.

Prawnik szefa Radia Maryja: nie wykazano, że o. Rydzyk to przestępca

- Reportaż zniesławia o. Tadeusza Rydzyka. Reportaż zniesławia miliony słuchaczy Radia Maryja. Reportaż obraża uczucia religijne członków wspólnoty Kościoła katolickiego skupionych wokół Radia Maryja. Przedmiotowy materiał (jako całość) przedstawia o. Tadeusza Rydzyka jako osobę od wielu lat naruszającą prawo a jednocześnie bezkarną, jako osobę, która manipuluje wielką społecznością dla swoich biznesowych i politycznych celów – napisał adwokat szef Radia Maryja.

- Materiał z jednej strony tworzy narrację na temat naruszeń, a z drugiej strony nie wykazuje nawet jednego konkretnego faktu, że Tadeusz Rydzyk to osoba łamiąca prawo, a nawet przestępca - podkreśla prawnik. Twórcom reportażu zarzuca również, że wykorzystali "wyrwane z kontekstu wypowiedzi".

W dokumencie wezwano też do przeproszenia o. Tadeusza Rydzyka za naruszenie dóbr osobistych. Prawnik poinformował również, że wobec sprawców naruszeń zostaną podjęte stosowane kroki prawne.

Dołącz do dyskusji: Szef Radia Maryja oburzony na materiał TVN24 sprzed lat. Domaga się jego usunięcia

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tropek
Przestan klamac ty i republika cale klamstwa.... uciekaja przed PiS
odpowiedź
User
Gorszek
szczepienie i pademia stracilismy osoby przed PiS i 8 lat nigdy wiecej Nie PiS
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Miliony słuchaczy ich to wielbiciele kłamstw i dyktatur. Powinni zabronić wszystkie religie nie działające demokratycznie, czyli bez wyboru księży, biskupów, kardynałów i papieży przez wiernych. Powinni zabronić wszystkie religie, z których nie można wystąpić deklaracją złożoną w sądzie. Każda religia powinna być oceniana wyłącznie na podstawach dokumentów historycznych. Jeżeli wierni są okłamywani, to powinny być stosowane kary.
odpowiedź