SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szybka transmisja danych w sieci Idea

Już ponad 100 Hot Spotów Idei w całej Polsce

Polska Telefonia Komórkowa Centertel wprowadziła ofertę szybkiej transmisji danych EDGE w sieci Idea oraz zaoferowała wspólnie z firmami partnerskimi - Hewlett-Packard, Intel, Nokia, SonyEricsson - szeroką ofertę urządzeń mobilnych.

Idea dynamicznie rozwija ofertę mobilnych usług szybkiej transmisji danych także w oparciu o technologię WiFi, w ramach której udostępniła w ciągu kilku miesięcy 2004 r. ogólnopolską sieć Hot Spotów Idea (W-LAN), która liczy obecnie już ponad 100 punktów, a do końca br. zwiększy się jeszcze do ok. 150 lokalizacji.

„Jako operator sieci Idea przede wszystkim koncentrujemy się na takich elementach oferty, które pozwalają naszym klientom zwiększać efektywność działania oraz minimalizować koszty korzystania z usług telekomunikacyjnych, przy utrzymaniu jakości nowoczesnej komunikacji mobilnej. – stwierdził Sławomir Skrodzki, prezes zarządu PTK Centertel – Najważniejsze jest dla nas zadowolenie naszych klientów w korzystaniu z usług sieci Idea i staramy się zawsze wyróżniać zarówno najwyższą jakością sieci i obsługi nawet najbardziej wymagających klientów. Nieustanne wzbogacanie oferty Idei w zakresie nowych mobilnych usług szybkiej transmisji danych - opartych na GPRS, szybko rosnącej ogólnopolskiej sieci Hot Spotów czy obecnie wprowadzanej technologii EDGE - pozwoli nam na efektywne oferowanie w przyszłości w pełnym zakresie szybkich usług szerokopasmowych tzw. trzeciej generacji oraz multimedialnych na terenie całej Polski.”

Technologia EDGE to rozszerzenie funkcjonalności pakietowej transmisji danych GPRS, umożliwiająca osiągnięcie prędkości teoretycznej na poziomie 384 kb/s. Obie technologie są dla terminali i sieci całkowicie przejrzyste i „przechodzenie” (ang. „hand-over”) pomiędzy technologiami GPRS i EDGE jest płynne i niezauważalne dla użytkownika. Dostawcą technologii EDGE w sieci Idea jest firma Nokia Poland i  Nortel Polska

„Dzięki wdrożeniu w 2004 r. w sieci Idea technologii szybkiej transmisji danych EDGE możemy już teraz zaoferować naszym klientom jeszcze lepszą jakość i szybkość usług mobile-DATA, a dzięki współpracy z naszymi Partnerami także oferujemy im szeroki pakiet urządzeń mobilnych wykorzystujących zalety EDGE i edukujemy naszych klientów w zakresie możliwości optymalnego wykorzystania - w niedalekiej przyszłości – nowej generacji usług opartych na UMTS” – powiedział Jean-Marc Vignolles, wiceprezes zarządu PTK Centertel.

Technologia szybkiej transmisji danych EDGE w sieci Idea dostępna jest w chwili obecnej w kilkudziesięciu miejscach północnej i centralnej Polski, włączając w to centra największych miast tej części kraju. Udoskonalanie sieci w zakresie rozwijania technologii EDGE następuje płynnie, w miarę wymiany i rozszerzania pojemności stacji bazowych. W południowej części Polski, gdzie infrastruktura sieci zapewniana jest przez firmę Nortel Networks, dostępność technologii EDGE zostanie początkowo ograniczona do terenów miast Wrocławia, metropolii katowickiej, Krakowa, Kielc, Czestochowy i Rzeszowa. Na ich terenie technologia EDGE pojawi się do końca 2004 r. Poglądowa mapa zasięgu technologii szybkiej transmisji danych EDGE w sieci Idea znajduje się poniżej:

Sieć Idea, wraz z technologiami dostępnymi dla jej abonentów – GPRS i W-LAN, oferuje w pełni funkcjonalne rozwiązanie bezprzewodowej transmisji danych. Na terenie całego kraju, wszędzie tam gdzie występuje zasięg sieci Idea (ponad 95% terytorium Polski), dostępna jest technologia pakietowej transmisji danych GPRS. W aglomeracjach miejskich, na terenach o największym potencjale pod względem wykorzystania bezprzewodowej transmisji danych, dostępna będzie technologia EDGE. Tam, gdzie zapotrzebowanie użytkowników na transmisję danych jest największe, Idea oferuje dostęp do Internetu w technologii W-LAN, dzięki największej w Polsce sieci Hot Spotów Idei, liczącej obecnie ponad 100 lokalizacji (a do końca 2004 r. liczba ich wzrośnie do 150 punktów). Dzięki temu, rozwiązania mobilne wykorzystujące protokół IP dla komunikacji pomiędzy terminalami, mogą być używane w oderwaniu od technologii, z której użytkownik korzysta.


1. Karta SonyEricsson GC85

Od dnia 6 grudnia br. w sieciach sklepów komputerowych Vobis Microcomputer (http://www.vobis.pl/) oraz MTS Notebook (http://www.notebooki.pl/) dostępny będzie zestaw składający się z modemu EDGE/GPRS w standardzie PCMCIA o nazwie SonyEricsson GC85 oraz karty SIM w sieci Idea. W zależności od wysokości miesięcznego abonamentu, do którego Klient będzie chciał się zobowiązać, otrzyma on pakiet 100, 300, 500 lub 1000 megabajtów, do wykorzystania w ciągu jednego okresu rozliczeniowego. Wysokość tego zobowiązania wpływa na cenę zakupu karty, a dokładne zestawienie cen znajduje się w poniższej tabeli:

 

Pakiet 100 MB

Pakiet 300 MB

Pakiet 500 MB

Pakiet 1000 MB

Modem EDGE/GPRS SonyEricsson GC85

599 zł bez VAT
(730,78 zł z VAT)

399 zł bez VAT
(486,78 zł z VAT)

199 zł bez VAT
(242,78 zł z VAT)

99 zł bez VAT
(120,78 zł z VAT)

Cena promocyjna pakietu danych

39 zł bez VAT
(47,58 zł z VAT)

69 zł bez VAT
(84,18 zł z VAT)

99 zł bez VAT
(120,78 zł z VAT)

149 zł bez VAT
(181,78 zł z VAT)

Stawka po przekroczeniu pakietu

0,03 zł bez VAT (0,04 zł z VAT)
za każde 100 kB

1. Oferta dostępna jest jedynie dla nowych abonentów oferty Idea dla Firm.
2. Wymaganym dokumentem do zakupu oferty jest posiadanie co najmniej Regonu.
3. Opłata aktywacyjna wynosi 50 zł (61 zł z VAT).
4. Umowa zawierana jest na czas określony – 24 miesiące.
5. Pakiet danych umożliwia transmisję danych z wykorzystaniem technologii EDGE lub GPRS.


2. Karta SonyEricsson GC85 w zestawie z notebookiem

Wykorzystując powołane w przyszłości mechanizmy współpracy z firmą Hewlett-Packard Polska sp. z o.o., PTK Centertel sp. z o.o., za pośrednictwem wspomnianych sieci sprzedaży – Vobis Microcomputer oraz MTS Notebook – zaoferuje zestaw promocyjny składający się z modemu EDGE/GPRS w standardzie PCMCIA o nazwie SonyEricsson GC85, karty SIM w sieci Idea oraz notebooka HP, model nx9030, wyposażonego w technologię mobilną Intel Centrino, w promocyjnej cenie. Technologia mobilna Intel Centrino zaimplementowana we wspomnianym urządzeniu umożliwia dostęp do sieci lokalnej lub Internet z wykorzystaniem technologii szerokopasmowej transmisji danych WLAN (ang. Wireless LAN) bez konieczności rozbudowy laptopa o dodatkowe urządzenia.

W zależności od wysokości miesięcznego abonamentu, do którego Klient będzie chciał się zobowiązać, otrzyma on pakiet 100, 300, 500 lub 1000 megabajtów, do wykorzystania w ciągu jednego okresu rozliczeniowego. Dodatkowo, klient zobowiązany jest do zamówienia – w promocyjnej cenie 30 zł (36,60 zł z VAT) miesięcznie – usługi HotSpot Idea, umożliwiającej skorzystanie w sposób nieograniczony z usług największej w Polsce sieci publicznego dostępu do Internetu w technologii WLAN (pełna lista lokalizacji usługi HotSpot Idea znajduje się pod adresem http://www.hotspot.idea.pl/).

Wysokość całkowitego zobowiązania wpływa na cenę zakupu karty, a dokładne zestawienie cen znajduje się w poniższej tabeli:

 

Pakiet 100 MB

Pakiet 300 MB

Pakiet 500 MB

Pakiet 1000 MB

Modem EDGE/GPRS SonyEricsson GC85

399 zł bez VAT
(486,78 zł z VAT)

199 zł bez VAT
(242,78 zł z VAT)

99 zł bez VAT
(120,78 zł z VAT)

1 zł bez VAT
(1,22 zł z VAT)

Cena promocyjna pakietu danych

39 zł bez VAT
(47,58 zł z VAT)

69 zł bez VAT
(84,18 zł z VAT)

99 zł bez VAT
(120,78 zł z VAT)

149 zł bez VAT
(181,78 zł z VAT)

Promocyjna cena usługi HotSpot Idea

30 zł bez VAT
(36,60 zł z VAT)

Stawka po przekroczeniu pakietu

0,03 zł bez VAT  (0,04 zł z VAT)
za każde 100 kB

1. Oferta dostępna jest jedynie dla nowych abonentów oferty Idea dla Firm.
2. Wymaganym dokumentem do zakupu oferty jest posiadanie co najmniej Regonu.
3. Opłata aktywacyjna wynosi 50 zł (61 zł z VAT).
4. Umowa zawierana jest na czas określony – 24 miesiące.
5. Pakiet danych umożliwia transmisję danych z wykorzystaniem technologii EDGE lub GPRS.

Dzięki tej ofercie, abonent sieci Idea będzie mógł skorzystać z oferty transmisji danych GPRS lub EDGE poprzez jednej z pakietów danych, a dodatkowo będzie mógł się załogować w hotspotach sieci Idea i w pełni docenić zalety szerokopasmowego dostępu transmisji w technologii WLAN 802.11b.

3. Aplikacja Idea Mobile Office Card

Zbyt duża liczba technologii, z których użytkownik może korzystać powoduje problemy z wygodnym zarządzaniem połączeniami do sieci. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, PTK Centertel wprowadza nowy produkt Idea Mobile Office Card, dedykowaną aplikację do zarządzenia połączeniami z notebooka. W zależności od wyposażenia komputera oraz od dostępności technologii, użytkownik ma możliwość skonfigurowania i bezproblemowego wyboru połączenia w technologii, która w danej chwili będzie dla niego optymalna.

Aplikacja Idea Mobile Office Card (Idea MOC) dostosowana jest do współpracy z wszystkimi modelami kart firmy SonyEricsson, dostępnymi na polskim rynku: GC75, GC79 oraz GC85. Dla tych kart, które nie posiadają wbudowanego adaptera WLAN (modele GC75 i GC85), istnieje możliwość zarządzania modułem Intel Centrino, zainstalowanym standardowo w większości nowych modeli notebooków.

Idea MOC dostępna będzie razem z nowymi kartami, które trafią do sieci sprzedaży oferty związanej z transmisją danych. Ze względu na cykl produkcyjny produktu, jego dostępność zapowiadana jest na przełom stycznia i lutego 2005 roku. Dla produktu Idea Mobile Office Card przygotowany został specjalny serwis WWW (http://www.moc.idea.pl/), z którego już niedługo będzie można pobrać aplikację Idea MOC oraz dowiedzieć się o najbardziej aktualnych ofertach w sieci Idea związanych z transmisją danych.

4. Nowe terminale EDGE/GPRS w ofercie Nowa Idea dla Firm

Wraz w wprowadzeniem technologii szybkiej transmisji danych EDGE, w ofercie Nowa Idea dla Firm pojawią się dwa nowe terminale wyposażone w możliwość transmisji w tym standardzie:

Nokia 6820
Motorola V547
Ceny telefonów z EDGE są uzależnione od wybranego przez klienta planu taryfowego, a ich cena będzie rozpoczynać się już od 1 zł. Terminale będą dostępne w sieci sprzedaży sieci Idea i bezpośrednich przedstawicieli PTK Centertel do połowy grudnia.

5. Nokia 9500 Communicator

Wraz z wprowadzeniem technologii EDGE, komplementarność technologii bezprzewodowej transmisji danych – GPRS, EDGE oraz WLAN – pozwala na zaoferowanie urządzenia wielofunkcyjnego dla kadry menedżerskiej oraz specjalistów, dla których kontakt ze światem jest podstawowym warunkiem pracy. Takim urządzeniem jest nowy Nokia 9500 Communicator, urządzenie, które zapewnia połączenie ze światem wykorzystując jedną z trzech dostępnych technologii Nokia 9500 Communicator dostępny będzie w sieci Idea na początku 2005 roku u bezpośrednich przedstawicieli PTK Centertel sp. z o.o. Nokia 9500 Communicator sprzedawany w sieci Idea, oprócz standardowych ustawień dedykowanych dla tej sieci, wyposażony został w, , aplikację HotSpotter. Funkcją aplikacji jest możliwość znalezienia aktualnie dostępnej sieci WLAN, jeśli użytkownik posiadający komunikatora znajduje się w jej zasięgu. Dzięki tej aplikacji, Klienci będą mogli w każdej chwili sprawdzić, czy mogą skorzystać z wbudowanego interfejsu komunikacyjnego, działającego w technologii WLAN.

6. Komputer kieszonkowy HP iPAQ h6340 z wbudowanym modułem GSM/GPRS i technologią WLAN.

Już od kilku dni, w sieci sprzedaży detalicznej Vobis Microcomputer oraz MTS Notebook dostępna jest oferta składająca się z karty SIM w sieci Idea oraz komputera kieszonkowego HP iPAQ h6340 z wbudowanym modułem GSM/GPRS oraz interfejsem WLAN. Jest to pierwsze urządzenie z rodziny HP iPAQ z wbudowanym modułem, a oferta wiązana z usługami sieci Idea pozwala wykorzystać konwergencję rozwiązań telekomunikacyjnego i informatycznego.

W ofercie skierowanej dla nowych abonentów oferty Idea dla Firm, Klient może dokonać wyboru jednego z pięciu planów taryfowych Nowa Idea dla Firm. Obowiązkowo musi też opłacić usługę LicencjaGPRS, umożliwiającą nielimitowany dostęp do sieci Internet poprzez technologię GPRS w sieci Idea, w wykorzystaniem APNu publicznego http://www.idea.pl/. Istnieje także opcja, której użytkownik może dokupić także usługę HotSpot Idea, umożliwiającą dostęp do największej w Polsce sieci hospotów, w promocyjnej cenie 20 zł (24,40 zł z VAT).

W zależności od wybranego wariantu oraz planu taryfowego, komputer kieszonkowy HP iPAQ h6340 sprzedawany jest w następujących cenach:

Plan taryfowy

Wariant I

Wariant II

Cena komputera kieszonkowego HP iPAQ h6340

Usługa LicencjaGPRS

Cena komputera kieszonkowego HP iPAQ h6340

Usługa LicencjaGPRS

Usługa HotSpot Idea

Nowa Idea Firma 25

1.799 zł bez VAT
(2.194,78 zł z VAT)

49 zł bez VAT
(59,78 zł z VAT)

1.599 zł bez VAT
(1.950,78 zł z VAT)

49 zł bez VAT
(59,78 zł z VAT)

20 zł bez VAT
(24,40 zł z VAT)

Nowa Idea Firma 50

1,599 zł bez VAT
(1.950,78 zł z VAT)

49 zł bez VAT
(59,78 zł z VAT)

1.399 zł bez VAT
(1.706,78 zł z VAT)

49 zł bez VAT
(59,78 zł z VAT)

20 zł bez VAT
(24,40 zł z VAT)

Nowa Idea Firma 100

1.399 zł bez VAT
(1.706,78 zł z VAT)

49 zł bez VAT
(59,78 zł z VAT)

1.199 zł bez VAT
(1.462,78 zł z VAT)

49 zł bez VAT
(59,78 zł z VAT)

20 zł bez VAT
(24,40 zł z VAT)

Nowa Idea Firma 200

899 zł bez VAT
(1.096, 78 zł z VAT)

49 zł bez VAT
(59,78 zł z VAT)

699 zł bez VAT
(852,78 zł z VAT)

49 zł bez VAT
(59,78 zł z VAT)

20 zł bez VAT
(24,40 zł z VAT)

Nowa Idea Firma 400

499 zł bez VAT
(608,78 zł z VAT)

49 zł bez VAT
(59,78 zł z VAT)

199 zł bez VAT
(242,78 zł z VAT)

49 zł bez VAT
(59,78 zł z VAT)

20 zł bez VAT
(24,40 zł z VAT)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szybka transmisja danych w sieci Idea

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl