SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Operator T-Mobile zwiększył zasięg sieci światłowodowej do 4,7 mln gospodarstw w Polsce

W ramach umowy ze Światłowód Inwestycje T-Mobile zyskał dostęp do 730 tys. gospodarstw domowych, tym samym poszerzając swój zasięg sieci światłowodowej do 4,7 mln gospodarstw w Polsce.

Spółka Światłowód Inwestycje funkcjonująca od lipca 2021 roku jest największym ogólnokrajowym niezależnym, wyłącznie hurtowym operatorem sieci światłowodowej w standardzie FTTH. Obecnie zarządza siecią światłowodową docierającą do ponad 700 tysięcy gospodarstw domowych w budynkach jedno- i wielorodzinnych w kraju. W ramach umowy między Światłowód Inwestycje T-Mobile uzyskał dostęp do sieci należącej do spółki. W rezultacie operator dostarczy internet światłowodowy do 4,7 mln gospodarstw w Polsce. jest to drugi najwyższy wynik wśród krajowych dostawców tego typu usług.

Umowa między T-Mobile a Światłowód Inwestycje

Współpraca ze Światłowód Inwestycje to element długofalowej strategii, w ramach której stale poszerzamy zasięg świadczenia usług konwergentnych i oferujemy klientom dokładnie takie usługi, jakich potrzebują i oczekują, niezależnie od wybranej przez nich technologii stacjonarnej lub mobilnej. Dzięki nowej umowie będziemy docierać do 4,7 mln odbiorców, co oznacza, że dysponujemy już drugim największym zasięgiem usług światłowodowych w kraju. W kolejnych latach, wraz z rozbudową sieci Światłowód Inwestycje, zasięg ten zwiększy do ponad 6 milionów gospodarstw domowych - powiedział Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska.

Warto również wspomnieć, że dzięki umowie zawartej ze spółką, T-Mobile uzyska dostęp do całej obecnej i budowanej w przyszłości sieci Światłowód Inwestycje, na której operator będzie mógł oferować swoim klientom usługi własne na terenie całej Polski.

To dla nas ważny moment, ponieważ 4 miesiące po rozpoczęciu działalności operacyjnej, sfinalizowaliśmy rozmowy i podpisaliśmy umowę z kluczowym partnerem. T-Mobile to nasz strategiczny klient, a zarazem stabilny, doświadczony operator, który zdecydował się nam zaufać. Już teraz pracujemy nad rozbudową zasięgu naszej sieci, dzięki czemu szybki, światłowodowy internet stanie się bardziej dostępny, a użytkownik zyska możliwość wyboru najlepszej oferty. Ten krok wpisuje się w naszą misję docierania do obszarów trudnych inwestycyjnie, a przez to wykluczonych cyfrowo. Zapraszamy do współpracy kolejnych operatorów - powiedziała Magdalena Russyan, członek Zarządu ds. operacyjnych w Światłowód Inwestycje.

W ciągu najbliższych lat Światłowód Inwestycje planuje zbudować kolejne 1,7 mln łączy światłowodowych, co zwiększy łączny zasięg sieci do blisko 2,4 mln gospodarstw domowych oraz biur. Jak zaznaczono w oświadczeniu firmy, łącza mają być budowane przede wszystkim na terenach, gdzie brakuje nowoczesnej infrastruktury sieciowej.

T-Mobile uruchamia niezależną sieć 5G Stand Alone

T-Mobile poinformował o uruchomieniu sieci 5G Stand Alone. Rdzeń sieci szkieletowej dedykowany technologii 5G będzie działał niezależnie od dotychczasowej infrastruktury LTE i umożliwi m.in. tworzenie wyspecjalizowanych sieci przeznaczonych poszczególnym usługom. Rozwiązanie testowane przez operatora ma zapewnić użytkownikom bardzo krótki czas opóźnienia oraz stabilną prędkość przesyłania danych. Technologia 5G charakteryzuje się również wysoką wydajnością, co ma znaczenie zarówno dla klientów prywatnych jak i biznesowych.

T-Mobile Polska zyskał 354 tys. klientów, w górę przychody i zysk

W trzecim kwartale br. T-Mobile Polska osiągnął wzrost przychodów o 2,2 proc. do 1,656 mld zł i skorygowanego zysku EBITDA AL o 5,5 proc. do 457 mln zł. Na koniec września br. telekom miał 11,425 mln klientów, o 354 tys. więcej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Operator T-Mobile zwiększył zasięg sieci światłowodowej do 4,7 mln gospodarstw w Polsce

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
re
Może przestaną ściemniać że mają 5G 😂
odpowiedź
User
Agata
T-Mobile stale zwiększa zasięg i rozbudowuje infrastrukturę. W ostatnim czasie poczyniono gigantyczny progres w tej kwestii.
odpowiedź