SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szef RDC przeprasza za wpis o „zdemenciałych archeocelebrytkach”. „Nie było moją intencją obrażanie Powstańców Warszawskich”

Tadeusz Deszkiewicz, prezes publicznego Radia dla Ciebie, w piątek, gdy w „Faktach po Faktach” w TVN24 trwał wywiad z dwoma uczestniczkami Powstania Warszawskiego, stwierdził na Facebooka, że trafił w telewizji na „rozmowę kretyna z dwoma zdemenciałymi archeocelebrytkami”. W sobotę przeprosił za te słowa. - Nie było moją intencją obrażanie zasłużonych Kombatantów, Powstańców Warszawskich. Mój bunt wywołał fakt wykorzystywania starszych ludzi do zwykłej, politycznej walki - zapewnił.

Tadeusz Deszkiewicz, prezes Radia Dla CiebieArticle

- W hotelu w którym mieszkam w Poznaniu jest podejrzanie ograniczona lista programów telewizyjnych. Włączyłem i trafiłem na rozmowę kretyna z dwoma zdemenciałymi archeocelebrytkami - napisał Tadeusz Deszkiewicz w piątek wieczorem na swoim profilu facebookowym. - Chyba po prostu pójdę spać - skwitował.

W piątkowym wydaniu „Faktów po Faktach” w TVN24 pierwszymi gośćmi Piotra Kraśki były Wanda Traczyk-Stawska i Anna Przedpełska-Trzeciakowska, uczestniczki Powstania Warszawskiego. Rozmawiano m.in. o tegorocznym Marszu Niepodległości.

Większość internautów komentujących wpis Tadeusza Deszkiewicza było przekonanych, że odnosił się do wywiadu w „Faktach po Faktach”. - Doradca @AndrzejDudab @tdeszkiewicz o Bohaterkach Powstania Warszawskiego „zdemenciałe archeocelbrytki”, a o dziennikarzu @tvn24  „kretyn”. Wpis polubił rzecznik @MSZ_RP  @LukaszJasina. Brakuje słów! - skomentował na Twitterze poseł PO Michał Szczerba.

Tadeusz Deszkiewicz społecznym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy został w grudniu 2015 roku.

Tadeusz Deszkiewicz przeprasza i ubolewa

W sobotę wieczorem Tadeusz Deszkiewicz odniósł się do swojego piątkowego wpisu. - Nie było moją intencją obrażanie zasłużonych Kombatantów, Powstańców Warszawskich. Mój bunt wywołał fakt wykorzystywania starszych ludzi do zwykłej, politycznej walki. Takie odniosłem wrażenie, to do głębi mnie poruszyło i wywołało mój sprzeciw - stwierdził.

- Ale ponieważ ważniejsza niż personalia była dla mnie sama sprawa, która tak mnie wzburzyła, nie podałem w poście żadnych nazwisk. Te nazwiska zostały jednak przywołane przez media - zaznaczył.

- Jest mi przykro, że użyłem niewłaściwych słów. Mowa nienawiści, obrażanie kogokolwiek i używanie epitetów jest mi całkowicie obce. Zazwyczaj wypowiadam się na tematy związane z kulturą i bardzo rzadko emocje  sprawiają, że przekraczam granice kultury - dodał Deszkiewicz.

- Przepraszam więc wszystkich, którzy poczuli się urażeni moim postem, a przede wszystkim przywołane przez media dwie Kombatantki - stwierdził. Wyliczył, że obie kobiety spotykał wiele razy „będąc w grupie organizującej Muzeum Powstania Warszawskiego, w Domu Powstańców na Nowolipiach, czy przy Kampanii BohaterON, której kapituły jestem członkiem”.

- Wielokrotnie organizowałem akcje przygotowujące paczki i listy dla nielicznych już, stwierdzam z bólem, Powstańców. W dzisiejszych czasach jako Polacy powinniśmy szczególnie dbać o to, by jako wspólnota, być razem. Ubolewam, że moje słowa mogły jeszcze bardziej nas podzielić - przyznał szef Radia dla Ciebie.

 

Deszkiewicz na czele RDC od prawie sześciu lat

Tadeszu Deszkiewicz prezesem Radia dla Ciebie został w lutym 2016 roku. Powołał go na to stanowisko minister skarbu państwa na postawie tzw. małej nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji (Radę Mediów Narodowych, która obecnie odpowiada za mianowanie i odwoływanie osób z władz firm mediów publicznych utworzono w połowie 2016 roku).

Od września 2015 roku Deszkiewicz był w radzie nadzorczej Radia dla Ciebie, jako komentator wydarzeń kulturalnych współpracował z Telewizją Republika i Telewizją wPolsce.pl. W latach 2011-2016 pracował w Urzędzie Miejskim w Wołominie, najpierw jako naczelnik wydziału kultury i promocji, a następnie pełnomocnik burmistrza.

Z mediami jest związany od ponad 40 lat. W latach 1977-1996 był dziennikarzem naczelnej redakcji muzycznej Polskiego Radia i Telewizji, pracował także w radiowej Dwójce. Jest autorem wielu audycji radiowych i telewizyjnych (pracował m.in. przy transmisjach koncertów muzyki poważnej, współtworzył i prowadził teleturniej językowy „ABC”). Ukończył Uniwersytet Warszawski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szef RDC przeprasza za wpis o „zdemenciałych archeocelebrytkach”. „Nie było moją intencją obrażanie Powstańców Warszawskich”

47 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Onznz
Jasina niech przeprosi jeszcze
odpowiedź
User
Olc
Jasina z MSZ za to dalej idzie w zaparte.
odpowiedź
User
Mona
Pisowski aparatczyk ma 70 lat i mówi o kimś archeo- xD
odpowiedź