SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Sekielski po słowach o. Rydzyka o "męczenniku mediów": może powinniśmy zrobić film o tym zacnym biznesmenie

Ojciec Tadeusz Rydzyk w sobotę skrytykował zarzuty tuszowania pedofilii przez byłego biskupa Edwarda Janiaka, określając go jako „współczesnego męczennika mediów”. Nawiązał do dokumentu braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”, którego bp Janiak był negatywnym bohaterem. - Tak sobie pomyślałem, słuchając tego zacnego biznesmena, że może jednak dam się wam przekonać i może rzeczywiście w jakiejś przyszłości bracia Sekielscy powinni zrobić o nim film - stwierdził Tomasz Sekielski.

Tomasz Sekielski i o. Tadeusz RydzykArticle

O sprawie bp. Edwarda Janiaka o. Tadeusz Rydzyk mówił w sobotę w czasie uroczystości z okazji 29-lecia startu emisji Radia Maryja. Biskup Janiak w połowie października br. zrezygnował ze stanowiska biskupa diecezji kaliskiej, papież Franciszek przyjął rezygnację i wyznaczył arcybiskupa Grzegorza Rysia do zarządzania diecezją.

Wobec bp. Janiaka toczy się postępowanie kanoniczne dotyczące zarzutów, że ignorował informacje o czynach pedofilii popełnianych przez podległych mu księży.

O. Rydzyk: bp Janiak to współczesny męczennik mediów

W swoim wystąpieniu o. Tadeusz Rydzyk stwierdził, że dostał właśnie wiadomość od bp. Janiaka, zmagającego się z chorobą nowotworową. - To jest współczesny męczennik mediów. Media to zrobiły - ocenił, przekonując, że przed osądzeniem należy udowodnić zarzucany czyn.

- Teraz zwłaszcza te filmy, te filmidła. Jeszcze nazywają to niektórzy „dokument”. To jest manipulacja, to nie jest żaden dokument. To jest oszczerstwo, dopóki mu nie udowodnią - stwierdził szef Radia Maryja.

Bagatelizował przestępstwa popełniane przez duchownych. - To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże - powiedział o. Rydzyk.

Bp. Janiak w filmie braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”

Były biskup kaliski Edward Janiak jest jednym z negatywnych bohaterów dokumentu „Zabawa w chowanego” Tomasza i Marka Sekielskich, który pojawił się na YouTubie w maju br.  W filmie przedstawiono historię kilku mężczyzn, który dwie dekady temu jako dzieci byli molestowanie przez ks. Arkadiusza Hajdasza.

W przytoczonej rozmowie z 2016 roku ks. Hajdasz zapewniał, że bp. Edward Janiak wie o tej sprawie.

Po premierze „Zabawy w chowanego” zawiadomienie do prokuratury dotyczące wydarzeń w diecezji kaliskiej złożył prymas Wojciech Polak. Natomiast w czerwcu br. „Więź” ujawniła, że skargę do Stolicy Apostolskiej dwa lata temu skierował rektor seminarium duchownego w Kaliszu.

„Zabawa w chowanego” jak dotąd zanotowała na YouTubie 7,6 mln odtworzeń. Pod koniec maja dokument pokazano też w TVN (miał 2,32 mln widzów) i Telewizji WP (70 tys.).

Sekielski odpowiada o. Rydzykowi

W niedzielę wieczorem w swojej cotygodniowej transmisji na Facebooku Tomasz Sekielski odniósł się do wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka. - Biedny biskup Janiak stracił dobrą fuchę, ciepłe stanowisko, niezłą posadę, a wszystko przez tych Sekielskich - skomentował ironicznie.

Podkreślił, że o dymisji bp. Janiaka zdecydowały władze kościelne. - Kościół, a nie Sekielscy, zdecydował, że biskup Janiak nie powinien być już biskupem kaliskim - stwierdził.

- Tak sobie pomyślałem, słuchając tego zacnego biznesmena, że może jednak dam się wam przekonać i może rzeczywiście w jakiejś przyszłości bracia Sekielscy powinni zrobić o nim film - dodał Tomasz Sekielski. Zapowiedział, że w takim filmie pokazałby „obłudę, hipokryzję, kłamstwa i manipulacje” założyciela Radia Maryja i TV Trwam, a także „polityków pielgrzymujących do toruńskiej rozgłośni i szczodrze sypiących mu kasę”.

 

Sekielscy szykują film o Janie Pawle II

Tomasz i Marek Sekielscy są obecnie w trakcie realizacji dwóch dokumentów, na które pieniądze pozyskali w zbiórkach internetowych. W 2021 roku ma pojawić się film o roli Jana Pawła II  i władz Watykanu w kryciu przestępstw seksualnych popełnianych przez księży. Sekielscy przygotowują również dokument o aferze SKOK-ów.

Latem br. zaczęli budować własne studio do realizacji programów wideo, podcastów i reportaży.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Sekielski po słowach o. Rydzyka o "męczenniku mediów": może powinniśmy zrobić film o tym zacnym biznesmenie

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TerazJa
Sekielski zrób film o tym jak żeś swoje grube 4 litery odchudzal, hehe!!!
odpowiedź
User
Tagliatella
Tak!!!
I najlepiej nie za własne, tylko za pieniądze ze zrzutki.
odpowiedź
User
Kajka
jeszcze nie skończyłeś Tomek pozostałych filmów, które "wisisz" patronom a juz reke wyciągasz po kolejne. Może najpierw zjedz z zobowiązań względem patronów a potem wkładaj ręce w kolejne cuda, bo tylko słyszymy o planach a zrealizowane dwa dokumenty, w tym jeden marny i z dużym rozczarowaniem przyjęty. Przestań gadać i zacznij serio pracować
odpowiedź