SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polsat planuje kolejne edycje dwóch hitów rozrywkowych. Kiedy emisja?

Telewizja Polsat przymierza się, by jesienią tego roku pokazać zarówno kolejną edycją „Dancing with the stars. Taniec z Gwiazdami” jak nowy sezon „Twoja twarz brzmi znajomo” - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. To efekt świetnej oglądalności obu programów w obecnej ramówce.

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

Mimo że wiosenne edycje “Tańca z Gwiazdami” i "Twoja twarz brzmi znajomo” cały czas są w emisji, to już ruszyły pierwsze przygotowania do kolejnych serii, które - według wstępnych planów -  mają trafić do ramówki jesiennej Polsatu. - Tylko jakaś katastrofa mogła by te założenia pokrzyżować  - usłyszeliśmy w stacji.

Wcześniej pojawiały się pomysły, by przynajmniej jeden z tych programów miał przerwę w emisji. Jednak świetne wyniki obu show przekonały stacje, by kuć żelazo póki gorące i ani z „TzG”, ani z „TTBZ” nie rezygnować.

„Taniec z Gwiazdami” wrócił do Polsatu po półtorarocznej przerwie, zyskując m.in. nowe studio, reżysera, jury czy producenta (jest nim Jake Vision). Program trafił do niedzielnego pasma, gdzie pokazywał go kiedyś TVN. Stacji udało się też zgromadzić duże nazwiska wśród uczestników - na czele z Dagmarą Kaźmierską, która wygrywała w głosowaniach widzów. Mimo że odeszła z programu z przyczyn zdrowotnych, to w stawce pozostają świetnie tańczące Anita Sokołowska, Roksana Węgiel czy Julia „Maffashion” Kuczyńska.

“Taniec z Gwiazdami” i “Twoja twarz brzmi znajomo” hitami Polsatu

Średnia oglądalność trzech pierwszych odcinków 14. edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” wyniosła 1,89 mln widzów, co przełożyło się na 14,59 proc. udziału wśród wszystkich widzów, 12,24 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 12,12 proc. w grupie 16-59. Jest to o 590 tys. oglądających więcej niż miała poprzednia odsłona “TzG” pokazana półtora roku temu w poniedziałki o 20.00.

Z kolei „Twoja twarz brzmi znajomo” emitowana jest od 2014 r. bez przerwy, ale w pokazywanej wiosną br. 20. serii występują zwycięzcy dawnych edycji i jedna laureatka drugiego miejsca, m.in. Katarzyna Skrzynecka, Kacper Kuszewski i Ola Szwed. Po trzech odcinkach 20. odsłony program gromadził 1,39 mln widzów, co przełożyło się na 11,85 proc. udziału wśród wszystkich widzów, 10,31 proc. w grupie komercyjnej 16-49 i 10,43 proc. w grupie 16-59 (dane Nielsena). To o 400 tys. więcej widzów niż na początku edycji zeszłej jesieni.

Oba widowiska cały czas mają bardzo dobre wyniki - „Taniec z Gwiazdami” po spadku widowni w Wielkanoc, znów gromadzi ok. 1,9 mln oglądających. Zaś „TTBZ” w zeszły piątek zanotowała największa widownię w tej edycji (ok. 1,6 mln widzów). Wyzwaniem dla stacji będzie znalezienie uczestników do kolejnych serii tych programów, zwłaszcza w przypadku „Tańca z Gwiazdami”, gdzie widzów przyciągnąć mogą jedynie duże nazwiska.  

Dołącz do dyskusji: Polsat planuje kolejne edycje dwóch hitów rozrywkowych. Kiedy emisja?

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bjgv
Nie oglądam Polsatu
7 10
odpowiedź
User
323232
TZG tak, ale bez osób z półświatka. I ogarnijcie jurorów ;)
28 5
odpowiedź
User
Krakus
Dobra decyzja. W Tańcu nie tańczyło jeszcze wiele gwiazd nie tańczyło
13 2
odpowiedź