SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telefon komórkowy posiada 82 proc. Polaków, średnia światowa - 87 proc.

Telefon komórkowy to obecnie powszechnie posiadane na całym świecie urządzenie - wynika z badania przeprowadzonego w 21 krajach przez Pew Research Center.

Samsung Galaxy S III

Samsung Galaxy S III

Co najmniej 3/4 respondentów W 18 z 21 badanych państw (w tym w Polsce - 82 proc.) ma telefon komórkowy. Ponad połowa deklaruje posiadanie tego typu urządzenia na 3 pozostałych rynkach (Meksyk - 63 proc., Indie - 56 proc., Pakistan - 52 proc.).

średnio telefony komórkowe posiada 87 proc. ogółu badanych. Najczęściej z ich użyciem wykonują oni połączenia głosowe (98 proc.). 74 proc. wysyła wiadomości tekstowe, 54 proc. robi zdjęcia lub nagrywa wideo, a 26 proc. korzysta z internetu.
 


Wśród użytkowników smartfonów, definiowanych jako posiadacze telefonów komórkowych regularnie wykorzystujących je do korzystania z internetu, dużą popularnością cieszą się portale społecznościowe. W 12 krajach odwiedza je co najmniej 60 proc. badanych z tej grupy (w Polsce 53 proc.).

Smartfony w celu zdobywania informacji o produktach konsumenckich, swojej pracy praz polityce najczęściej wykorzystują respondenci z USA, Japonii i Europy.

Internet w telefonie komórkowym największą popularnością cieszy się wśród osób młodych, w wieku od 18 do 29 lat.

Badanie Pew Research Center w ramach Pew Global Attitudes Project zostało przeprowadzone za pośrednictwem wywiadów telefonicznych i face-to-face w marcu i kwietniu 2012 r. Udział w nim wzięło w sumie 26210 dorosłych osób z 21 państw: Brazylii, Wielkiej Brytanii, Chin, Czech, Egiptu, Francji, Niemiec, Grecji, Indii, Włoch, Japonii, Jordanii, Libanu, Meksyku, Pakistanu, Polski, Rosji, Hiszpanii, Tunezji, Turcji i USA.

W Polsce udział w badaniu (face-to-face), które zostało przeprowadzone w dniach 24 marca - 16 kwietnia 2011 r., wzięła reprezentatywna grupa 1001 osób w wieku co najmniej 18 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telefon komórkowy posiada 82 proc. Polaków, średnia światowa - 87 proc.

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
maxwell
Nie "średnia światowa", tylko średnia wśród 21 badanych państw - nagłówki jak w onecie normalnie
8 8
odpowiedź
User
krzis
No, to ja wysyłam smsy (mam pakiet w Heyah 1000 sztuk, więc szkoda nie wykorzystać), dzwonię w sieci a poza sieć z freeyah, a do tego mam... dwa telefony.
8 8
odpowiedź