SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telestrada sfinalizuje dwa przejęcia w II kw., celem strat. nadal rynek główny

Spółka telekomunikacyjna Telestrada, notowana na NewConnect, planuje w II kwartale sfinalizować przejęcia firm Tele24 i Sisti Polska, poinformował prezes Jacek Lichota na konferencji Investor's Day. Dodał, że celem strategicznym jest nadal przeniesie notowań spółki z NewConnect na rynek główny.

"W tej chwili jedynym kryterium, którego nie spełniamy jest kapitalizacja. Rynek wycenia nas jednak nisko nawet w stosunku do prognozowanego zysku netto na 2010 r. Jesteśmy przekonani, że ten stan rzeczy się zmieni" - powiedział Lichota agencji ISB w kuluarach konferencji. Dodał, że spółka nie planuje pozyskiwania kapitału z rynku, ani obecnie, ani w kontekście ewentualnego przejścia na rynek główny.

Telestrada prognozuje obecnie, że w 2010 r. jej zysk netto wzrośnie o blisko 73% do 2,5 mln zł. Lichota powiedział, że po realizacji planowanych przejęć spółka może podnieść tę prognozę do ok. 3,5 mln zł. Na podniesienie prognozy zysków mogą wpłynąć też podpisane umowy związane z uzyskanymi zamówieniami publicznymi na realizację usługi dostępu do internetu w gminach, gdzie takie przedsięwzięcia są dotowane przez UE.

Spółka planuje też, razem z partnerem, sprzedaż produktów ubezpieczeniowych w pakiecie z telekomunikacyjnymi.

Kolejnym planem strategicznym jest rozpoczęcie działalności jako wirtualny dostawca usługi internetu mobilnego.

"Prowadzimy rozmowy z dwoma operatorami telefonii komórkowej nt. wykorzystania ich infrastruktury" - powiedział Lichota.

Jeszcze w II kwartale Telestrada chce sfinalizować dwie akwizycje. Jedna dotyczy spółki Tele24 a druga - Sisti Polska. (ISB)
 

Dołącz do dyskusji: Telestrada sfinalizuje dwa przejęcia w II kw., celem strat. nadal rynek główny

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl