SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polsat uruchomi w tym roku kanał Super Polsat

- Jeszcze w tym roku uruchomiony zostanie kanał Super Polsat - mówi Wirtualnemedia.pl Maciej Stec, członek zarządu Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat. Wciąż nie ma jednak ostatecznej decyzji, kiedy ruszą pozostałe planowane kanały tematyczne, m.in. Polsat Docu, Polsat Reality oraz Polsat X.

Maciej StecArticle

O tym, że Polsat uruchomi nowy kanał Super Polsat w miejsce Polsat Sport News informowaliśmy wiosną br. Właśnie wtedy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się na zmianę nazwy nadającej na MUX-2 stacji Polsat Sport News na Super Polsat i modyfikację charakteru jej programu. W ramówce nowego kanału nie będzie już tylko sportu, ale pojawią się też filmy i seriale. Zgodnie z wolą nadawcy, Super Polsat będzie kanałem mocno dostosowanym do odbioru przez osoby niepełnosprawne. 70 proc. pozycji z ramówki ma być dostępne dla ludzi z dysfunkcją narządu wzroku (poprzez audiodeskrypcję) oraz słuchu (poprzez napisy czy lektora języka migowego).

Jak potwierdził w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Maciej Stec, członek zarządu Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat, nowy kanał Super Polsat ruszy na pewno jeszcze w tym roku. Nie jest jednak pewne, kiedy uruchomione zostaną inne planowane kanały tematyczne (Polsat otrzymał od KRRiT pozwolenie na nadawanie m.in. Polsat Docu, Polsat Reality oraz Polsat X). - Co do innych propozycji nie podjęliśmy jeszcze konkretnej decyzji. Rynek jest bardzo konkurencyjny, więc każdy kanał staramy się przygotować bardzo starannie i precyzyjnie - tak, aby wejść z nową ofertą w możliwie najbardziej odpowiednim momencie - wyjaśnia Wirtualnemedia.pl Maciej Stec.

Polsat Sport News, którego miejsce zajmie Super Polsat, nadaje na drugim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, jest dostępny też w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych. W pierwszym półroczu br. udział tego kanału w rynku telewizyjnym wyniósł 0,47 proc.

Obecnie w ramach Grupy Polsat działają 22 kanały telewizyjne.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polsat uruchomi w tym roku kanał Super Polsat

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gosc77
lepiej jakby Polsat uruchomił na DVB-T program informacyjny Polsat News.......konieczna jest konkurencja dla tvp info
odpowiedź
User
Staszek
Polsat Sport Fight uruchomili w ciągu kilku dni od zapowiedzi. Stacja emituje same powtórki. A w przypadku innych zapowiadanych kanałów czekają miesiącami i nic z tego nie wychodzi.
odpowiedź
User
Wojtek Z.
I tak z naziemnych multipleksów zniknie jedyna stacja sportowa... Co z TVP Sport?!
odpowiedź