SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Temistokles Brodowski: z CBA do Polskiej Fundacji Narodowej

Temistokles Brodowski dołączył do zespołu Polskiej Fundacji Narodowej. Poprzednio przez 13 lat pracował w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, m.in. jako rzecznik prasowy.

Temistokles BrodowskiArticle

W Polskiej Fundacji Narodowej Temistokles Brodowski odpowiada m.in. za relacje z mediami.

10 lipca Brodowski zakończył pracę w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, do którego trafił w 2007 roku. Początkowo był rzecznikiem prasowym, w 2009 roku podał się do dymisji, jego obowiązki objęła najpierw Małgorzata Matuszak, a potem Piotr Kaczorek.

W 2019 roku gdy Kaczorek złożył rezygnację ze stanowiska, jego obowiązki ponownie przejął Temistokles Brodowski. Rok temu, w sierpniu 2019 roku serwis SłużbySpecjalne.com zarzuciły mu, że miał oferować jednemu z dziennikarzy dostęp do materiałów kompromitujących byłego funkcjonariusza tej służby Wojciecha Janika. Brodowski mówił nam wówczas, że jego kontakty z dziennikarzem „mieściły się w standardach”. Wojciech Janik zapowiadał wówczas publicznie, że sprawę skieruje do prokuratury.

Polska Fundacja Narodowa została utworzona w połowie 2016 roku, finansuje ją 17 czołowych spółek państwowych. W 2018 roku przekazały jej 48,75 mln zł, PFN mogła wydać ponad dwa razy więcej, bo w 2016 i 2017 roku jej wydatki były dużo niższe niż wpłaty od fundatorów. Fundacja odpowiada m.in. za promowanie Polski za granicą.

W 2018 roku Polska Fundacja Narodowa zanotowała 111 mln zł wydatków, z czego 6,05 mln zł to koszty administracyjne. 33,42 mln zł poszło na promocję i ochronę wizerunku kraju, 23 mln zł na działania w USA, a 9,8 mln zł na dwa rejsy z okazji 100-lecia niepodległości. PFN zatrudniała 36 osób, jej zarząd zarobił 634 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Temistokles Brodowski: z CBA do Polskiej Fundacji Narodowej

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fiflak podwójny
Swój chłop, potrzebuje pracy.
A w PFN będzie przecież dbał o dobry wizerunek Polski.
odpowiedź
User
aff
To ci co wydają nasze pieniadze na bezsensowne i nieudaczne projekty? Pan z CBA po tygodniu powinien tę budę podać do prokuratury za marnotrawstwo. A tak uszczelni wyciek informacji i będzie cacy.
odpowiedź
User
Wake
Niech PFN sprawdzi czy ten Pan był rzecznikiem CBA 😉 bo poprzedni rzecznik PFN ściemniał że wcześniej był rzecznikiem WOT 😂
odpowiedź