SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ten Square Games wypłaci 27,3 mln zł w dywidendzie. 10,8 mln zł dla Popowicza, 5,1 mln zł dla Pernala

Produkująca gry przeglądarkowe i mobile spółka Ten Square Games zamierza wypłacić 27,31 mln zł dywidendy, po 3,78 zł na akcję. Według obecnej struktury akcjonariatu prezes spółki Maciej Popowicz otrzyma 10,78 mln zł, a wiceprezes Arkadiusz Pernal - 5,15 mln zł.

Maciej PopowiczMaciej Popowicz

W komunikacie giełdowym Ten Square Games podano, że według decyzji zarządu z 37,02 mln zł zysku netto w ub.r. 27,31 mln zł zostanie przeznaczone na dywidendę, a 9,71 mln zł na kapitał zapasowy.

Zaznaczono, że na dywidendę zostanie przeznaczone 74 proc. zysku netto, co jest zgodne z polityką dywidendową firmy. - W uzasadnieniu wniosków zarząd wskazał, że rekomendowany podział zysku uwzględnia wysokość zysku wypracowanego przez spółkę, sytuację finansową spółki, jej potrzeby kapitałowe oraz wysokość kwot, które zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa mogą zostać przeznaczone na wypłatę dywidendy - stwierdzono.

Na jedną akcję ma przypaść 3,78 zł dywidendy, co oznacza, że przy kursie 110,80 zł spółki z zamknięcia sesji giełdowej w środę stopa dywidendy wynosi 3,4 proc. Dzień uzyskania prawa do dywidendy wyznaczono na 5 czerwca, a dzień jej wypłaty - na 19 czerwca.

15,9 mln zł dla Popowicza i Pernala

Decyzję zarządu co do dywidendy muszą jeszcze zaakceptować akcjonariusze Ten Square Games, co wydaje się formalnością, ponieważ większość kapitału spółki mają członkowie jej zarządu: prezes Maciej Popowicz (ma 39,48 proc. akcji) i wiceprezes Arkadiusz Pernal (18,89 proc.).

Jeśli obaj nie dokupią ani sprzedadzą do czerwca akcji firmy, Popowicz otrzyma w dywidendzie 10,78 mln zł, a Pernal - 5,15 mln zł.

Obaj wiele lat temu byli współtwórcami serwisu Nasza Klasa (obecnie NK.pl), Popowicz w 2008 roku sprzedał pakiet kontrolny witryny estońskiej spółce Forticom.

Z kolei Nationale-Nederlanden PTE posiada 7,82 proc. akcji Ten Square Games, więc dostanie 2,13 mln zł w dywidendzie.

Ten Square Games zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w maju ub.r. Jej kurs szybko wzrósł z 48 do ponad 100 zł, potem nastąpił spadek, a pod koniec marca, po podaniu wyników finansowych za cały br., znów przekroczył poziom 100 zł.

Dołącz do dyskusji: Ten Square Games wypłaci 27,3 mln zł w dywidendzie. 10,8 mln zł dla Popowicza, 5,1 mln zł dla Pernala

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl