SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ten Square Games: w pierwszym kwartale wpływy 78 proc. w górę, Ipopema Securities obniża wartość godziwą akcji

Według szacunkowych danych produkująca gry mobilne spółka Ten Square Games w pierwszym kwartale br. osiągnęła wzrost przychodów o 78 proc. do 169,6 mln zł. Analitycy Ipopema Securities podtrzymali dla firmy rekomendację „kupuj”, obniżając wartość godziwą jej akcji z 725 do 660 zł.

fot. materiały prasoweArticle

169,6 mln zł wyniosły w zeszłym kwartale szacunkowo przychody sprzedażowe Ten Square Games bez uwzględnienia wpływu rozpoznawania wpływów w czasie (płatności).

Hitowa gra firmy „Fishing Clash” zanotowała 132,1 mln zł przychodów z płatności użytkowników, a „Hunting Clash” - 27 mln zł. Pierwsza zapewniła ok. 78 proc. skonsolidowanych przychodów, a druga - 16 proc.

Pełne sprawozdanie finansowe za pierwszy kwartał br. spółka opublikuje 24 maja.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W całym ub.r. Ten Square Games osiągnął wzrost przychodów z 241,13 do 578,19 mln zł i zysku netto z 76,38 do 151,6 mln zł. Z kwartału na kwartał malała liczba użytkowników i budżet marketingowy jego hitowej gry „Fishing Clash”, za to wzrosty notuje „Hunting Clash”.

Niższa rekomendacja od Ipopema Securities wskutek słabszych wyników „Fishing Clash”

W ujawnionym w poniedziałek raporcie z 29 marca analitycy Ipopema Securities podtrzymali rekomendację dla Ten Square Games rekomoendację na poziomie „kupuj”, natomiast wartość godziwą akcji spółki obniżono z 725 do 660 zł.

W ocenie analityków, rok 2021 - po udanym 2020 r. - będzie prawdopodobnie okresem normalizacji wyników Ten Square Games. Spodziewają się oni stabilizacji poziomu płatności z Fishing Clash w 2021 r. oraz szacują współczynnik nakładów na marketing do płatności na poziomie 21 proc., 3 pkt. proc. powyżej rekordowo niskiego poziomu odnotowanego w drugim półroczu 2020 r.

W opinii autorów raportu słabsze wyniki Fishing Clash powinny zostać skompensowane rozwojem gry „Hunting Clash”, co pozwoli na wzrost przychodów spółki w kolejnych miesiącach.

Analitycy prognozują płatności w latach 2021 i 2022 na poziomie odpowiednio 695 i 779 mln zł (+11/12 proc. rdr), a znormalizowany zysk netto na 216/229 mln zł (+7/6 proc. rdr).

- Ten Square pozostaje w naszej opinii spółką ze zdrowym profilem oraz rosnącą skalą produkcji (10 zespołów deweloperskich) oraz nowymi grami zbliżającymi się w kolejnych kwartałach. Na naszych prognozach spółka jest wyceniana na P/E 17.6x na 2021, z atrakcyjnym 18 proc. dyskontem do spółek porównywalnych. Podtrzymujemy naszą rekomendację +kupuj+, obniżając nasze FV do PLN 660 zł z 725 zł, ze względu na słabsze od oczekiwań wyniki „Fishing Clasha” na początku tego roku" - napisano.

Autorami rekomendacji są Michał Wojciechowski i Marcin Nowak

We wtorek kurs giełdowy Ten Square Games wynosił 520 zł, po spadku o 1,33 proc. Przy takiej cenie kapitalizacja firmy wynosi 3,78 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Ten Square Games: w pierwszym kwartale wpływy 78 proc. w górę, Ipopema Securities obniża wartość godziwą akcji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl