SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Teraz jazz” i „Folkowy express” w jesiennej ramówce Dwójki Polskiego Radia

Nowe audycje, jak „Teraz jazz” i „Folkowy express” oraz o sztuce i psychologii znalazły się w jesiennej ramówce Programu 2 Polskiego Radia. Rozgłośnia przygotowała także audycje związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Article

Od 1 października słuchacze Dwójki Polskiego Radia w audycji „Teraz jazz” będą mogli m.in. usłyszeć utwory z płyt „Polish Jazz”, a także amerykański swing, mini-monografie pianistów i wokalistów oraz prezentacje legendarnych big-bandów Duke’a Ellingtona, Counta Basiego i Benny’ego Goodmana. Program będzie nadawany od poniedziałku do piątku w godz. 18.00-19.00 i poprowadzą go Tomasz Szachowski, Paweł Brodowski, Andrzej Zieliński, Przemysław Psikuta lub Korneliusz Pacuda.

Dwójka przygotowała również audycje publicystyczne w nowej odsłonie – pierwsza z nich to „Kwadrans bez muzyki”, w której zostaną zaprezentowane reportaże o ludziach, miejscach, zdarzeniach w różnych kontekstach. Nadawana będzie od poniedziałku do czwartku o godzinie 15.00. Natomiast prowadzący Michał Nowak przygotował nową odsłonę „Rachunku myśli”. Program będzie składał się z pięciu zagadnień: prezentacji klasycznych tekstów (począwszy od dialogów Platona), przewodnika po nowościach wydawniczych, rozmów z artystami na temat problemów poruszanych w sztuce, lektur klasyki literatury, oraz dyskusji o interpretacji spraw bliskich człowiekowi. „Rachunku myśli” będzie można słuchać w soboty, w godzinach 23.00-24.00.

Premiera „Reportażu artystycznego”

Swoją premierę będzie miał z kolei „Reportaż artystyczny” w niedziele między 09.45 a 10.00. Będzie to przedstawienie w formie reportażu dźwiękowego – wydarzeń z udziałem młodych muzyków, literatów, malarzy, ich sukcesów i drogi do sławy.

Natomiast Andrzeja Sułka w poniedziałki, w godzinach 19.00-22.00 w nowej odsłonie programu „Fortepianiści i kontestatorzy” będzie prezentował analizę muzyki wykonywanej na dawnych instrumentach i pokazanej na przykładzie różnych utworów.

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Start jesiennej ramówki Dwójki został zaplanowany na 1 października, czyli w Międzynarodowym Dniu Muzyki. Stacja gwarantuje, że będzie transmitować i retransmitować najważniejsze koncertowe wydarzenia w kraju i za granicą i takie festiwale w kraju jak: Writaslavia Cantans, Warszawska Jesień, Sacrum Profanum, Kwartesencja, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, Actus Humanus, Musica Polonica Nova, Misteria Paschalia, Festiwal Prawykonań, Festiwal Katowice Kultura Natura, Opera Rara czy Jazztopad.

100-lecie odzyskania Niepodległości

Do końca 2018 roku Program Drugi Polskiego Radia nadal będzie nadawać audycje  poświęcone obchodom setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Program 2 Polskiego Radia będzie kontynuował – wraz z Teatrem Polskim w Warszawie cykl „Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia”. Stacja transmituje je na antenie i w formie wideo na stronie internetowej.

Po wakacjach powrócą również stałe cykle, w tym m.in.: „Płytowy Trybunał Dwójki” – na zmianę z „Po herbacie”, na antenie w soboty, w godz. 17.00-19.00; „Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego” – wymiennie z „Wolną sobotą” (sobota, godz. 16.00-17.00) oraz „Kanon Dwójki” (od poniedziałku do czwartku, godz. 10.00-13.00). Ponadto słuchacze będą mogli tak jak dotychczas zapoznać się z programem „Pora koncertowa” (od poniedziałku do czwartku, w godzinach 13.00-15.00, oraz w piątki – 13.00-14.45), oraz z „Filharmonią Dwójki” (wtorek-piątek 19.00-22.00, niedziela 18.00-20.00).

Udział Dwójki pod względem słuchania w okresie od czerwca do sierpnia 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 0,4 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Teraz jazz” i „Folkowy express” w jesiennej ramówce Dwójki Polskiego Radia

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Raz dwa trzy
Stacja bez znaczenia A szkoda
13 8
odpowiedź
User
Co za dużo, to...
Stacja dla intelektualistów, której głównym głosem jest ostatnio Paweł Siwek - wolne żarty!
11 8
odpowiedź