SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Przychody wydawcy „Teraz Rocka” zmalały o 10,6 proc., a strata do 5,1 tys. zł

W minionym kwartale spółka Advertigo, wydawca miesięcznika „Teraz Rock”, związanego z nim kwartalnika i serwisu PPE.pl, zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 10,6 proc. do 545,9 tys. zł oraz straty netto z 44,1 do 5,1 tys. zł.

Article

Z kolei w trzech kwartałach br. przychody Advertigo poszły w górę rok do roku z 1,85 do 3,23 mln zł, a strata netto zmalała z 238,8 do 39,2 tys. zł.

Wpływy ze sprzedaży produktów zwiększyły się w skali roku z 1,84 do 1,93 mln zł, dodatkowo w minionych trzech kwartałach firma miała 1,3 mln zł przychodów ze sprzedaży towarów i materiałów (wobec jedynie 9 tys. zł rok wcześniej).

W pierwszej połowie br. spółka sprzedała prawa do miesięcznika „PSX Extreme” spółce Idea Ahead, wydawcy m.in. magazynu „Pixel”. - Zyski z wydawania tego tytułu były znikome - uzasadnia w sprawozdaniu finansowym.

- Na bardzo trudnym rynku prasowym spółka wprowadziła do sprzedaży wydanie specjalne miesięcznika „Teraz Rock”. W przypadku zadowalającej sprzedaży spółka będzie kontynuowała wydawanie numerów specjalnych „Teraz Rocka” w formie kwartalnika - dodano. Spółka wydaje też serwis o grach wideo PPE.pl.

„Teraz Rock” nie został zgłoszony do Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

Większościowym akcjonariuszem Advertigo jest prezes spółki Leszek Jastrzębski (ma 58,66 proc. kapitału).

Firma jest notowana na rynku giełdowym NewConnect od ośmiu lat. Na koniec zeszłego tygodnia jej kurs wynosił 18 groszy, co dawało kapitalizację w wysokości 5,35 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przychody wydawcy „Teraz Rocka” zmalały o 10,6 proc., a strata do 5,1 tys. zł

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aga
znak czasów...
1 1
odpowiedź
User
Paweł
-sprzedany psx extrme
-zamknięty ps3 portal
-zwolnienia w teraz rock i w ppe
degręgolada w ppe która zaraz spowoduje odpływ społeczności

I jeszcze straty? firma krzak.
1 1
odpowiedź