SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Teraz Rock” ze zmienionym układem, odszedł wicenaczelny Wiesław Królikowski

W miesięczniku „Teraz Rock” (wydawanym przez Advertigo) wprowadzono zmiany w układzie treści oparte na wynikach ankiety wśród czytelników. Z magazynem rozstał się pełniący funkcję zastępcy redaktora naczelnego Wiesław Królikowski, związany z tytułem od jego startu.

Wiesław Królikowski, fot. terazmuzyka.plArticle

Redaktor naczelny „Teraz Rock” Wiesław Weiss we wstępniaku w nowym wydaniu pisma stwierdził, że w ankiecie ogłoszonej kilka lat temu czytelnicy stwierdzili, że oczekują niewielkich zmian w magazynie. - Jak choćby nieznaczne powiększenie działu newsowego czy uwypuklenie działu „Teraz Historia”, który, umieszczony na ostatnich stronach, Waszym zdaniem trochę ginął - wyliczył.

- Sugestie powtarzające się najczęściej wzięliśmy oczywiście pod uwagę, a wynikiem jest odmieniony i odświeżony „Teraz Rock", który, mamy nadzieję, będzie Wam służył jeszcze lepiej niż dotychczas. Co ciekawe, zdecydowana większość uczestników ankiety opowiedziała się za powtórkowymi wkładkami, mimo że w sieci komentowane są one często z niechęcią. Ale sieć to sieć, pismo to pismo i w tym numerze wkładkę poświęcamy grupie Queen - dodał Wiesław Weiss.

Wiesław Królikowski odszedł po 27 latach pracy

Jednocześnie Wiesław Weiss poinformował, że z magazynem pożegnał się wicenaczelny Wiesław Królikowski, który nie przygotowywał już nowego numeru. Z pismem był związany od jego startu w 1991 roku jako „Tylko Rock” (w 2003 roku redakcja zmieniła wydawcę, a magazyn zaczął ukazywać się jako „Teraz Rock”).

- To on kierował od początku „Tylko/TerazRockowym" działem polskim, on namówił na współpracę z nami wielu wybitnych muzyków, on był głównym animatorem takich akcji, jak prowadzony przez nas konkurs dla młodych zespołów Marlboro Rock-In, on wymyślił przyznawane przez redakcję nagrody i tak dalej, i tak dalej. Miał zresztą ogromny wpływ na wszystko, co się w piśmie działo, na jego linię programową, kształt, kolejne przemiany - napisał Wiesław Weiss o Wiesławie Królikowskim. - I za wszystkie te lata, które poświęcił miesięcznikowi, serdecznie mu dziękuję - podkreślił.

Przed pracą w „Tylko/Teraz Rocku” Wiesław Królikowski był dziennikarzem „Jazzu” (w latach 1977-82) i „Magazynu Muzycznego” (w latach 1983-91). Współpracował też z innymi tytułami prasowymi, napisał kilka książek o tematyce muzycznej, m.in. „Maanam”, „Breakout absolutnie” „Polski rock. Przewodnik płytowy” oraz „Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie”.

Wydawca „Teraz Rocka” ze spadkiem wpływów i mniejszą stratą

Spółka Advertgo, wydająca magazyny „Teraz Rock” i „PSX Extreme”, jest notowana na warszawskim rynku giełdowym NewConnect. W pierwszych trzech kwartałach br. zanotowała 1,85 mln zł wpływów sprzedażowych (rok wcześniej miała 2,02 mln zł) oraz 238,8 tys. zł straty netto (wobec 384 tys. zł straty przed rokiem).

Głównym akcjonariuszem firmy jest jej prezes Leszek Jastrzębski (ma 56,29 proc. akcji). Obecnie walor spółki kosztuje 12 groszy, co daje jej kapitalizację w wysokości 3,57 mln zł.

„Teraz Rock” i „PSX Extreme” nie zostały zgłoszono do Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

Dołącz do dyskusji: „Teraz Rock” ze zmienionym układem, odszedł wicenaczelny Wiesław Królikowski

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
menda
zróbcie mocną stronę internetową jak loudwire
odpowiedź
User
James Hetfield
Ktoś wie dlaczego pan Wiesław odszedł ? Pokłócili się o kasę ??
odpowiedź
User
zaskoczony
Szkoda, Wiesław fajnie pisał.
odpowiedź