SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Teresa Bochwic: Czasy są takie, że w mediach publicznych trzeba szczególnie pamiętać o polskiej racji stanu

- Zmiany na szczytach anten Telewizji Polskiej odczytuję jako ciąg dalszy porządkowania struktur telewizyjnych po zmianach ustawowych i półrocznych doświadczeniach. Zmiany te to raczej roszady niż pożegnania - mówi Wirtualnemedia.pl Teresa Bochwic, członek ZG SDP.

Teresa Bochwic, fot. youtube Article

Marcin Wolski to nie tylko trefniś, ale doświadczony dziennikarz, reżyser i organizator pracy w mediach. Doskonale, moim zdaniem, rozumie misyjne zadania mediów publicznych. Na razie Dwójka zapewne będzie kontynuować nurt kabaretowy, ale Wolski zapowiedział już wzmocnienie programu reportażami. Potrzebny nam jest prawdziwy, inteligentny obraz Polski i Europy. Oby czym prędzej udało się uszczelnić pobór abonamentu, a pieniędzy na tak drogi i trudny gatunek, jak reportaż, telewizji nie zabraknie. Jan Pawlicki objął nowe zadania w agencji zajmującej się produkcją filmów i seriali telewizyjnych. Możliwe, że będzie się w nich lepiej czuł.
 
Ciekawą zmianą jest wzmocnienie „Wiadomości” przez Antoniego Trzmiela. Ten doskonale zorientowany w polityce, doświadczony dziennikarz programów publicystycznych TV Republika, ma za sobą współpracę z Polskim Radiem, teraz będzie miał szanse wykorzystać w pełni swoje warunki, również wizerunkowe, w telewizji.

Nie zauważyłam „masowych zwolnień” w telewizji. Są pewne zwolnienia, przychodzą nowe osoby, następują przesunięcia. To normalne również w normalnych czasach. Ale czasy są takie, że trzeba szczególnie pamiętać o polskiej racji stanu. Wszystkie wymienione osoby moim zdaniem w pełni to gwarantują.

Zmiany na szczytach anten Telewizji Polskiej odczytuję jako ciąg dalszy porządkowania struktur telewizyjnych po zmianach ustawowych i półrocznych doświadczeniach. Zmiany te to raczej roszady niż pożegnania.


Teresa Bochwic, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w tym tygodniu Senat RP będzie głosował w sprawie jej kandydatury do KRRiT

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Teresa Bochwic: Czasy są takie, że w mediach publicznych trzeba szczególnie pamiętać o polskiej racji stanu

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
litości
A racja stanu to oczywiście racja pisu i jego protegowanych takich jak p. Bochwic.
24 10
odpowiedź
User
krytyk
Którego stanu? Odmiennego świadomości? PiS to nie cała Polska.
22 9
odpowiedź
User
czytelnik
"Polska racja stanu" to takie magiczne, przez nikogo niezdefiniowane określenie, pod płaszczykiem którego można przepchnąć największą bzdurę.
22 9
odpowiedź
User
yhm
Pani Tereska odleciała...zresztą nie pierwszy raz.
22 10
odpowiedź
User
Koń pociągowy
Pani Redaktor, a nie lepiej by pomysleć o wnukach, o ciepłych bamboszach, o dobrej herbatce z malinami zamiast rzucać się w wir roboty politycznej i to na rzecz z góry przegranej sprawy ?
17 8
odpowiedź