SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

The Dust chce pozyskać 5,5 mln zł z emisji nowych akcji, celem produkcja gry „I, the Inquisitor”

Produkująca gry wideo i mobilne spółka The Dust zapowiedziała, że zamierza przeprowadzić emisję do 300 tys. akcji serii F z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru. Chce pozyskać z emisji ok. 5,5 mln zł brutto, m.in. na produkcję gry „I, the Inquisitor”.

Article

Zarząd The Dust liczy, że emisja akcji pozwoli na pozyskanie środków do realizacji strategii spółki na lata 2020-2023, w tym na wzmocnienie pozycji rynkowej oraz zwiększenie dynamiki rozwoju. https://www.wirtualnemedia.pl/wyniki/query:the%20dust

Głównym celem zarządu jest produkcja gry „I, the Inquisitor” w jak najwyższej jakości - na poziomie innych produkcji typu indie premium - oraz ukończenie jej w pierwotnie założonym terminie (IV kwartał 2022 roku). Środki pozyskane z emisji akcji spółka zamierza przeznaczyć na pokrycie wydatków związanych z grą, w tym na zwiększenie zatrudnienia w zespole odpowiedzialnym za produkcję gry, wzrost kosztów produkcji trailera, zwiększenie liczby wersji językowych gry, rozszerzenie fabuły oraz długości rozgrywki, w tym liczby zadań pobocznych.

Ponadto zarząd The Dust zamierza przeznaczyć środki na działania marketingowe, działalność wydawniczą oraz rozwój działu Quality Assurance

„I, the Inquisitor” zapowiedziany dwa lata temu

Produkcję gry „I, the Inquisitor”, opartej na 11 powieściach Jacka Piekary z Cyklu Inkwizytorskiego, The Dust zapowiedział wiosną 2019 roku. Firma współpracuje przy tym ze spółką The Bull. W połowie 2019 roku budżet „I, the Inquisitor” określono na ponad 7 mln zł, z czego 3 mln zł firma pozyskała od inwestora.

Natomiast pod koniec ub.r. The Dust zapowiedział na 2021 rok grę „Car Thief Simulator”. Uruchomił też spółkę zależną Two Horizons, która zajmuje się tworzeniem gier symulacyjnych.

W ub.r. The Dust zanotował wzrost przychodów sprzedażowych z 1,56 do 2,25 mln zł i straty netto z 658 tys. zł do 1,15 mln zł. Przy kursie z zamknięcia sesji w środę kapitalizacja spółki wynosiła 32,31 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: The Dust chce pozyskać 5,5 mln zł z emisji nowych akcji, celem produkcja gry „I, the Inquisitor”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl