SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rewolucja na TikToku. Będzie limit korzystania przez dzieci i młodzież

Aplikacja TikTok wprowadzi w nadchodzących tygodniach automatyczne ograniczenie czasu korzystania dla niepełnoletnich do 60 minut dziennie. Zostanie także rozszerzona funkcja Parowania rodziny.

Article

TikTok wprowadza zmiany dotyczące swoich funkcjonalności monitorujących ilość czasu przed ekranem i domyślnych ustawień dla kont nastolatków. Osobom poniżej 18. roku życia zostanie automatycznie ustawiony 60-minutowy dzienny limit w aplikacji. Po jego wyczerpaniu, młody użytkownik zostanie poproszony o podanie hasła, aby móc kontynuować przeglądanie aplikacji.

Zdajemy sobie sprawę, że nastolatki zazwyczaj wymagają dodatkowego wsparcia, gdy zaczynają samodzielnie odkrywać świat online i bierzemy pod uwagę ich wyjątkowe potrzeby rozwojowe. Podejmując decyzję, jak długo pozwolić najmłodszym użytkownikom korzystać na co dzień z TikToka, bazowaliśmy na aktualnych badaniach akademickich, a dodatkowo współpracowaliśmy z ekspertami z Digital Wellness Lab w Boston Children's Hospital – dodaje Piotr Żaczko, manager komunikacji TikToka w Europie Środkowej.

Nowe funkcjonalności mają pomóc najmłodszym użytkownikom utrzymać równowagę między życiem realnym a cyfrowym - wyjaśnia platforma.

– TikTok systematycznie aktualizuje swoje narzędzia bezpieczeństwa, Zasady Społeczności, i przydatne funkcje, aby stworzyć dla twórców i ich fanów miejsce do inspirującej rozrywki oraz eliminować wszelkie negatywne zjawiska. Oprócz przejrzystych reguł dotyczących moderowania treści skupiamy się również na edukacji naszych użytkowników i zaznajamianiu ich z narzędziami, które wesprą utrzymanie cyfrowego dobrostanu. Chodzi m.in. o kontrolę czasu spędzanego przed ekranem czy dobór treści odpowiednich do wieku – komentuje Jakub Olek, szef relacji z partnerami publicznymi na Europę Środkową i Wschodnią w TikToku.

Dodatkowo platforma wprowadza przypomnienie o śnie - o ustalonej godzinie pojawi się okienko z informacją, że czas wylogować się z aplikacji. Dla wszystkich użytkowników TikToka dostępna jest również opcja ustawienia własnych limitów czasu korzystania z aplikacji na każdy dzień tygodnia oraz wyciszania powiadomień.

Rozszerzona kontrola rodzicielska

Popularna platforma rozrywkowa wspiera również rodziców i opiekunów, którzy chcą monitorować, co oglądają ich podopieczni oraz odpowiednio dostosować ustawienia prywatności. Dlatego wprowadza trzy nowe narzędzia w ramach funkcji Parowania rodziny.

Niestandardowe dzienne limity czasu przed ekranem: opiekunowie będą mogli dostosować dzienny limit czasu przed ekranem dla nastolatka, w tym wybrać różne limity w zależności od dnia tygodnia. Dzięki temu dorośli mogą skrócić czas aktywności w aplikacji w dni robocze, gdy dziecko chodzi do szkoły, a wydłużyć go w weekendy, święta czy wakacje.

Pulpit nawigacyjny czasu przed ekranem: rodzice w jednym miejscu znajdą podsumowanie dotyczące ilości czasu spędzonego w aplikacji, liczbę uruchomień TikToka oraz zestawienie czasu spędzonego na platformie z podziałem na dzień i noc. Takie dane będą pomocnym argumentem w czasie rozmów na temat konieczności ograniczenia przez dziecko aktywności online.

Wyciszanie powiadomień: TikTok umożliwia ustawienie harmonogramu wyciszania powiadomień na kontach nastolatków. Konta użytkowników w wieku 13-15 lat nie otrzymują domyślnie powiadomień push od 21:00, zaś osoby w wieku 16-17 lat mają je wyłączone od 22:00.

Nowa kontrola treści: opiekunowie będą mieć większy nadzór nad treściami oglądanymi przez nastolatków dzięki nowemu sposobowi na filtrowanie filmów za pomocą słów lub hashtagów. To rozwiązanie jest jeszcze w fazie opracowania i testów, ale już wkrótce uzupełni poszerzony pakiet narzędzi w ramach funkcji Parowania rodziny.

W styczniu Na TikToku każdy z 13,74 mln internautów spędził przeciętnie 19 godzin, 21 minut i 36 sekund - wynika z badania Mediapanel.

Dołącz do dyskusji: Rewolucja na TikToku. Będzie limit korzystania przez dzieci i młodzież

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
No to go nie przekroczę, bo nie korzystam nawet z tiktoka xD
odpowiedź
User
drgonzo78
Czyli jednak strach padł na chinczorków że będzie więcej zakazów tiktoka.
odpowiedź
User
Obserwujący
Jedna z nielicznych aplikacji tego typu gdzie można ujrzeć jeszcze prawdę,prawdę której nie ujrzy się w mediach głównego nurtu. To zaczyna globalistom zachodu wadzić, ludzie zaczynają się budzić w Europie,co widać właśnie na tiktoku.
odpowiedź