SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TikTok wprowadza przycisk "nie lubię" na całym świecie

TikTok, po fazie testów, poinformował, że wprowadza przycisk "nie lubię" do komentarzy dla użytkowników platformy na całym świecie. Platforma liczy, że rozwiązanie to rozwiąże problemy z moderacją.

Article

TikTok udostępnia przycisk "nie lubię" do komentarzy dla wszystkich użytkowników na całym świecie. Platforma zaczęła testować przycisk "niechęci" w kwietniu, aby użytkownicy mogli identyfikować komentarze, które uważają za nieistotne lub nieodpowiednie.

Jeśli klikniesz przycisk "nie lubię" przy komentarzu, nie będzie to publiczne, a komentatorzy nie zostaną powiadomieni, że ich komentarz jest nie lubiany. Komentatorzy i inni użytkownicy również nie będą mogli zobaczyć, ile razy dany komentarz został oznaczony "nie lubię". By cofnąć swoją "niechęć", wystarczy ponownie nacisnąć przycisk.

"Na początku tego roku zaczęliśmy testować nowy sposób, w jaki ludzie mogą identyfikować komentarze, które uważają za nieistotne lub nieodpowiednie – informuje TikTok w opublikowanym tweecie. - Po kilku testach wypuszczamy go na całym świecie. Stworzyliśmy go jako nowy sposób słuchania opinii bezpośrednio od naszej społeczności. Pozwala nam to lepiej identyfikować nieistotne lub nieodpowiednie komentarze, co pomaga nam rozwijać sekcję komentarzy dla prawdziwych i autentycznych interakcji”.

Lepsze doświadczenia dla użytkowników

TikTok twierdzi, że jego głównym priorytetem w tej funkcji jest zapewnienie użytkownikom lepszego doświadczenia. Kiedy TikTok po raz pierwszy zaczął testować przycisk, wyjaśnił, że widzi przycisk "nie lubię" jako sposób oznaczania komentarzy, które mogą być spamem lub nie mają sensu w kontekście filmu, pod którym są publikowane. Zauważono, że przycisk ten nie jest postrzegany jako sposób zgłaszania komentarzy i że użytkownicy powinni nadal korzystać ze standardowego procesu zgłaszania komentarzy dotyczących nękania, mowy nienawiści, zastraszania itp.

Wraz z najnowszą premierą TikTok dołącza do kilku innych platform cyfrowych, które mają pewną odmianę przycisku "nie lubię". Na przykład YouTube oferuje przycisk kciuka w dół do komentarzy, ale liczba takich oznaczeń jest prywatna. Z drugiej strony Reddit oferuje podobny przycisk do głosowania w dół dla komentarzy, ale sumy głosów za i przeciw są publiczne. Twitter testował  również przycisk prywatnego głosowania w dół w odpowiedzi na tweety.

TikTok reklamuje funkcję "nie lubię" jako kolejny sposób na uzyskanie informacji zwrotnych dotyczących „nieistotnych lub nieodpowiednich” komentarzy. W idealnym przypadku komentarz z dużą liczbą "niechęci" będzie ostrzegał TikTok przed mową nienawiści, spamem lub trollowaniem, które w przeciwnym razie mógłby przegapić.

To nie jedyne narzędzie do moderacji, jakim dysponuje TikTok, a połączone zasoby mogą pomóc firmie poradzić sobie z sekcjami komentarzy, które zbyt często się pogarszają.

Dołącz do dyskusji: TikTok wprowadza przycisk "nie lubię" na całym świecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl