SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tim Cook: jestem dumny, że jestem gejem

Tim Cook wyznał oficjalnie, że jest homoseksualistą. Szef Apple jest znany ze swojej walki o równe prawa dla gejów i lesbijek w Stanach Zjednoczonych.

Article

Cook po raz pierwszy potwierdził oficjalnie swoje homoseksualne preferencje w tekście opublikowanym w serwisie „Bloomberg Businessweeku”.

- Nigdy nie zaprzeczałem, że jestem gejem, chociaż do tej pory nie zdecydowałem się na publiczne potwierdzenie mojej seksualnej orientacji - stwierdził szef Apple. - Powiedzmy sobie zatem jasno: Jestem dumny z tego, że jestem gejem, a mój homoseksualizm uważam za jeden z największych darów, jaki otrzymałem od Boga - dodał.

W innym fragmencie artykułu szef Apple podkreślił: „Bycie gejem pozwoliło mi głęboko zrozumieć, czym jest życie w społecznej mniejszości, i z jakimi problemami muszą się na co dzień mierzyć członkowie takich grup. To czyni mnie bardziej empatycznym, i wzbogaca moje życie. Moja orientacja seksualna dała mi poczucie bycia sobą, pozwoliła wyznaczyć własną ścieżkę, a także stawiać czoło życiowym niepowodzeniom i przejawom bigoterii, z którą czasami się spotykam. Doświadczenia związane z byciem gejem obdarowały też moją psychikę skórą nosorożca, która okazuje się bardzo przydatna, kiedy jesteś szefem takiej korporacji jak Apple”.

W swoim tekście prezes Apple poprosił także o to, by jego orientacji seksualnej nie łączyć z samą firmą ani jej produktami. Homoseksualizm Cooka był tajemnicą poliszynela od wielu lat tym bardziej, że szef Apple wielokrotnie wypowiadał się publicznie na temat zaprzestania społecznej i prawnej dyskryminacji mniejszości seksualnych, a także zrównania ich praw z osobami heteroseksualnymi. Ostatnio, występując podczas konferencji w Alabamie Cook zarzucił władzom tego stanu, że za mało robią w kwestii ochrony społeczności homoseksualnej. Znany jest również z tego, że firmie, którą kieruje wspiera osoby o odmiennej orientacji, bierze też udział w meetingach i demonstracjach gejów i lesbijek.

Mimo że Cook nie zdeklarował się wówczas oficjalnie jako homoseksualista, w roku 2011 został uznany przez magazyn „Out” za najbardziej wpływowego geja w Stanach Zjednoczonych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tim Cook: jestem dumny, że jestem gejem

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Simon
to ja pie...ole aplle. Jakoś intuicyjnie nie lubiłem tej marki..
20 22
odpowiedź
User
d
Nie bez powodu sprzęt Apple jest uważany za "gejowski".
25 20
odpowiedź
User
LPG
"W swoim tekście prezes Apple poprosił także o to, by jego orientacji seksualnej nie łączyć z samą firmą ani jej produktami." --- bardzo ciekawe stanowisko w odniesieniu do sprawy bojkotu "Ciechana" lolololol
18 13
odpowiedź