SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Time Inc zainteresowany kupnem głównej części Yahoo

Według nieoficjalnych informacji Time Inc bada możliwości zakupu od Yahoo podstawowych zasobów tego koncernu - wyszukiwarki, platformy e-mail i serwisów informacyjnych. Kwota potencjalnej transakcji pozostaje nieznana.

Article

O tym, że Time Inc (wydawca m.in. „Sports Illustrated”, „People” i „Time’a”) rozważa możliwość zakupu niektórych elementów koncernu Yahoo poinformował serwis Bloomberg Business powołując się na własne, anonimowe źródła zorientowane w sprawie.

Według podanych informacji Time Inc jest zainteresowany zakupem tych części biznesu Yahoo, które w przeszłości zadecydowały o rynkowym sukcesie tego koncernu - wyszukiwarki internetowej, platformy obsługującej pocztę e-mail oraz internetowych serwisów informacyjnych. W ubiegłym tygodniu kierownictwo Yahoo podjęło decyzję o sprawdzeniu potencjalnych możliwości sprzedaży niektórych części firmy wobec wciąż pogarszających się jej wyników finansowych (4,4 mld dol. straty i 5 mld dol. przychodu w ub.r.).

Według źródeł Bloomberga Time Inc skontaktował się z kilkoma bankami (m.in. z Citigroup) w celu zbadania możliwości sfinansowania ewentualnej transakcji. Na razie doniesień o możliwym zakupie Yahoo nie potwierdził ani ten koncern, ani też Time Inc. Nieznana jest także kwota, która wchodziłaby w grę - Yahoo jest obecnie wyceniane w całości na ponad 28 mld dol. Wcześniej pojawiały się spekulacje, według których chętnym do nabycia kluczowych elementów Yahoo miał być Verizon Communications, obecny właściciel m.in. AOL.

Bloomberg podkreśla, że dla Time Inc poszerzenie profilu działalności może być wyjściem z nienajlepszej sytuacji rynkowej. Wydawnictwo systematycznie notuje spadające przychody z reklam w segmencie drukowanych magazynów i stara się to zrekompensować bardziej znaczącą obecnością w obszarze cyfrowym. Dlatego m.in. wcześniej mówiło się o tym, że Time Inc może przejąć platformę MySpace, do tej transakcji jednak do tej pory nie doszło.

Yahoo od wielu miesięcy poszukuje remedium na swoją pogarszającą się sytuację finansową. Oprócz ujawnionej niedawno możliwości sprzedaży części aktywów koncern szuka też ratunku w dużych zwolnieniach pracowników i wypracowaniu oszczędności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Time Inc zainteresowany kupnem głównej części Yahoo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl