SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TNS OBOP - druga rocznica CAPI

W grudniu mijają dwa lata od pierwszego projektu przeprowadzonego za pomocą CAPI (Computer Assisted Personal Interview) w instytucie badawczym TNS OBOP.
TNS OBOP był jednym z pierwszych instytutów badawczych na polskim rynku, który wprowadził do swojej oferty badania z wykorzystaniem techniki CAPI.

Wywiady osobiste przeprowadzane za pomocą przenośnych komputerów, z punktu widzenia klienta, mają trzy niekwestionowane zalety:

 • CAPI pozwala na skrócenie czasu badania - dane z wywiadu już w chwilę po jego przeprowadzeniu mogą być przesłane do Centrum Obliczeniowego,
 • Użycie komputera pozwala na wyeliminowanie ewentualnych błędów w pracy ankietera - w przypadku niepoprawnego wypełnienia kwestionariusza komputer uniemożliwia kontynuację wywiadu,
 • Badania przeprowadzane z użyciem techniki CAPI - ze względu na oszczędność czasu i dodatkową automatyczną kontrolę - mogą być mniej kosztowne niż analogiczne projekty przeprowadzane przy użyciu tradycyjnej techniki "pen and paper".

  Użycie komputerów multimedialnych pozwala dodatkowo na przeprowadzanie unikalnych, niestandardowych dotychczas badań z możliwością odtworzenia fragmentów reklamy telewizyjnej czy radiowej.
 • Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

  Dołącz do dyskusji: TNS OBOP - druga rocznica CAPI

  0 komentarze
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl