SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Anna Wacławik-Orpik na antenie Tok FM z cyklem o pomocy uchodźcom z Ukrainy

Radio Tok FM przygotowało specjalny cykl audycji poradnikowych o pomaganiu uchodźcom z Ukrainy. Można dowiedzieć się z nich m.in. jak pomagać mądrze czy jak komunikować się z wyjątkowymi gośćmi. Cykl przygotowała Anna Wacławik-Orpik, audycje nadawane są pięć razy dziennie.

Article

Nowy cykl wystartował w niedzielę, 6 marca. Krótkie audycje nadawane są codziennie. Specjalny poradnik zbiera doświadczenia dziennikarek i dziennikarzy stacji oraz portalu tokfm.pl, którzy stali się rodzinami goszczącymi uciekających z Ukrainy.

Przewodniki "Jak pomagać, a jak nie pomagać" autorstwa Anny Wacławik-Orpik emitowane są na antenie pięć razy dziennie. Dzięki poradom słuchacze dowiedzą się m.in. jak rozmawiać z uchodźcami o finansach i jak spytać, czy potrzebna jest pomoc lekarza, a także czemu herbata to podstawowy gest gościnności. Porad można także odsłuchać w aplikacji Tok FM i na tokfm.pl - są one dostępne dla wszystkich internautów. Jak zapowiada redakcja, przybiorą też formę artykułu do przeczytania na portalu tokfm.pl. Zespół stacji przygotował na razie 10 odcinków cyklu, ale chce je na bieżąco uzupełniać.

Anna Wacławik-Orpik jest związana z Tok FM od 2008 roku, specjalizuje się w tematyce społecznej, lecz także w psychologii i zajmuje się sztuką. Wraz z Andą Rottenberg prowadzi na antenie czwartkową audycję „Andymateria”, jest też gospodynią „Wywiadu pogłębionego” (niedziela, godz. 20.00).

Tok FM pomaga uchodźcom

To kolejny projekt Tok FM przygotowany w związku z wojną w Ukrainie. Wcześniej dziennikarze rozgłośni i tokfm.pl przygotowali specjalny materiał wideo, chcąc okazać solidarność z mieszkańcami kraju ogarniętego wojną. Rozgłośnia włączyła się też w przygotowanie specjalnego wydania gazety dla Ukrainek i Ukraińców uciekających przed wojną, opublikowanego przez zespół wciąż działającego ukraińskiego "Expressu" i redakcję "Gazety Wyborczej".

Radio Tok FM na swojej antenie nieustannie przekazuje wiadomości na temat inwazji na Ukrainę - temat jest wiodącym w ostatnich dniach w publicystyce i informacjach. Na antenie stacji można też usłyszeć specjalne komunikaty po ukraińsku wyrażające solidarność z narodem ukraińskim.

Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. udział TOK FM wzrósł z 2,6 do 2,9 proc.

Dołącz do dyskusji: Anna Wacławik-Orpik na antenie Tok FM z cyklem o pomocy uchodźcom z Ukrainy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl