SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TOK FM z podcastem „Niebezpieczne związki”

Trudne relacje między dwoma krajami, narodami czy społecznościami, czyli „Niebezpieczne związki” to temat i tytuł najnowszej propozycji platformy podcastowej TOK FM (Grupa Radiowa Agory). W czwartek 23 marca na tokfm.pl i w aplikacji mobilnej TOK FM swoją premierę będzie mieć pierwszy odcinek cyklu Thomasa Orchowskiego, dostępny dla wszystkich internautów, zaś następnych posłuchają subskrybenci TOK FM Premium.

Article

„Niebezpieczne związki” to podcast, którego kolejne odcinki poświęcone będą trudnym relacjom między dwoma krajami, narodami czy społecznościami - z czego się wzięły, jak się przejawiają i do czego prowadzą. Z tych właśnie puzzli Thomas Orchowski będzie budował skomplikowany układ powiązań i relacji międzynarodowych, na których zrozumienie w codziennych relacjach medialnych często nie ma czasu. Autor zaprosi do rozmowy ekspertów, którzy często na własne oczy obserwowali przejawy i skutki owych „niebezpiecznych związków”.

„O konfliktach da się opowiedzieć w kilku zdaniach. Trudniej jest zrozumieć, skąd się one wzięły, jak się rozwijały i jak mogą potoczyć się dalej. W swoim podcaście chcę odpowiedzieć na te pytania” - wyjaśnia Thomas Orchowski.

Pierwszy odcinek serii poświęcony będzie sytuacji na Cyprze. Thomas Orchowski porozmawia w nim z gościnią - dziennikarką Agnieszką Rakoczy o genezach podziału wyspy i o tym, jak jej trudna historia wpływa na teraźniejszość. Rozmówcy spróbują też odpowiedzieć na pytanie, czy konflikt między greckimi i tureckimi Cypryjczykami da się w ogóle rozwiązać.

W kolejnych odcinkach pojawią się między innymi konflikty Tadżykistan-Kirgistan i Indie-Pakistan czy wcale nie takie oczywiste relacje Chin i Korei Północnej.

Podcast „Niebezpieczne związki” będzie mieć swoją premierę w czwartek 23 marca br. o godz. 12. Dwa pierwsze odcinki będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych: na tokfm.pl, w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na platformach Spotify i Apple Podcasts. Nieograniczony dostęp do wszystkich kolejnych odcinków będą mieli wyłącznie subskrybenci TOK FM Premium.

Thomas Orchowski jest związany z Radiem TOK FM od lipca 2015 roku. Zajmuje się tematyką zagraniczną i odpowiada za wiadomości ze świata. Napisał dwie książki reporterskie – „Rzeź na Tarlabasi. Opowieść o Nowej Turcji” (Wydawnictwo Agora) oraz „Wyspa Trzech Ojczyzn. Reportaż z Podzielonego Cypru” (Wydawnictwo Czarne). Oprócz tego publikował teksty o tematyce międzynarodowej między innymi w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce” i „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Jest absolwentem prawa i Polskiej Szkoły Reportażu.

W okresie od września do listopada ub.r. udział radia Tok FM pod względem słuchania wyniósł 3,5 proc. Wynik stacji zwiększył się o 0,6 pkt. proc. Tok FM pochwalić się mogło największym wzrostem w zestawieniu - ex aequo z Trójką.

Nadająca Radio TOK FM spółka Inforadio w ub.r. przy wzroście przychodów o 9,1 proc. do 16,65 mln zł osiągnęła 2,84 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: TOK FM z podcastem „Niebezpieczne związki”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Brawo
Tok to jedyna stacja, w ktorej jest obecna zagranica, i to świetnie robiona. Juz się nie mogę doczekać!
odpowiedź
User
Oj
To może coś o Palestynie
odpowiedź
User
Dawny słuchacz rmf
A o innych nowych podcastach np Radia Zet nic nie napiszecie? Co za stronnicza strona
odpowiedź