SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Pietryga został wicenaczelnym „Rzeczpospolitej”, Anna Wojda szefową działu prawnego

Tomasz Pietryga został zastępcą redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” (Gremi Media), zaś Anna Wojda - szefową działu prawnego. - Awansując dwoje doświadczonych dziennikarzy na tak ważne stanowiska promujemy pracowitość i talent - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”.

Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, prezes IWP - fot. polsat Article

Pietryga został p.o. zastępcy red. naczelnego w maju br., po tym, jak Ewa Usowicz rozstała się z gazetą. Wcześniej przez osiem lat był szefem działu prawnego. Z „Rzeczpospolitą” związany jest od 10 lat. Od 2015 roku był także wydawcą dziennika. Stworzył dodatek publicystyki prawnej: „Rzecz o prawie”. Wcześniej związany był z „Gazetą Prawną”.

Anna Wojda objęła funkcję p.o. szefowej działu prawnego po Tomaszu Pietrydze, w maju br. Także ona jest związana z tytułem od dekady, komentując bieżące wydarzenia, głównie z zakresu podatków. Przed pracą w „Rzeczpospolitej” była szefem działu podatkowego „Gazety Prawnej”.

- Awansując dwoje doświadczonych dziennikarzy na tak ważne stanowiska promujemy pracowitość i talent. Czy to jest zmiana kosmetyczna: z „pełniącego obowiązki” na pełnoprawnego szefa? Nie nazwałbym tak tego. To naturalny bieg kariery dziennikarskiej. Zarówno Tomasz Pietryga, jak i Anna Wojda sprawdzili się na swoich stanowiskach, stąd awanse - mówi dla Wirtualnemedia.pl Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita”. Dodaje też, że rozwój dziennikarzy bacznie obserwował od lat. - Oboje pracowali, jako reporterzy, potem, jako wydawcy. Tomek prowadził zespół prawniczy we współpracy z Ewą Usowicz. Oboje maja pasję i pracowitość i już wiele doświadczenia.

Wicenaczelnymi dalej są Michał Szułdrzyński i Andrzej Stec.

W lipcu br. średnia sprzedaż „Rzeczpospolitej” wyniosła 48,8 tys. egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Pietryga został wicenaczelnym „Rzeczpospolitej”, Anna Wojda szefową działu prawnego

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
egon
Bardzo trafny wybór gratuluje
11 26
odpowiedź
User
sylwia
Trzymam kciuki
11 15
odpowiedź
User
olah
Gratulacje Tomeczku, ciężko na to pracowałeś
9 14
odpowiedź
User
Były prenumerator
Bylo zle, bedzie jeszcze gorzej. Rzeczpospolita coraz mocniej odstaje od konkurencji. Zjazd w dól.
15 9
odpowiedź
User
Marta
To bardzo dobra wiadomość. Dla konkurencji, zwłaszcza Dziennika Gazety Prawnej, która umacnia od dawna pozycję lidera w tym segmencie rynku.
17 8
odpowiedź