SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Przybek odchodzi z zarządu Polskiej Agencji Prasowej

Tomasz Przybek z przyczyn osobistych zrezygnował z funkcji członka zarządu Polskiej Agencji Prasowej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Przybek był we władzach PAP przez dziewięć miesięcy.

Tomasz Przybek, prezes Polska Press, fot. materiały prasoweArticle

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, w piątek Tomasz Przybek pożegnał się mailowo z pracownikami PAP.

- Dzień dobry, dzisiejszy dzień jest moim ostatnim dniem pracy w PAP, dlatego chciałbym podziękować wszystkim za współpracę, za okazaną życzliwość i pomoc, kiedy jej potrzebowałem. Mając na uwadze, iż rok 2018 jest rokiem stulecia PAP, chciałbym ponadto Wam wszystkim podziękować za trud i wysiłek włożony w rozwój Agencji. 100 lecie w pierwszej kolejności to Wasz sukces. Gratuluję - napisał.

W rozmowie z Wirtualnemedia.pl, Tomasz Przybek powiedział, że odchodzi z kierownictwa PAP z przyczyn osobistych. Dodał, że na razie robi sobie przerwę w aktywności zawodowej.

Tomasz Przybek został powołany na stanowisko członka zarządu Polskiej Agencji Prasowej 4 stycznia br. przez Radę Mediów Narodowych. Wybrano go w konkursie, w efekcie którego prezesem spółki został Wojciech Surmacz.

Od lipca 2016 roku Przybek był prezesem Przedsiębiorstwa Wydawniczego „Rzeczpospolita”, a wcześniej prezesem zarządu Fratrii.

PAP kupuje Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita”

W tym roku, jak wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl, planowane jest połączenie Polskiej Agencji Prasowej i PW „Rzeczpospolita”. Będzie polegało na przeniesieniu całego majątku spółki do Polskiej Agencji Prasowej. Transakcja ma nastąpić na zasadzie podwyższenia kapitału spółki przejmującej (to jest PAP – przyp.red.) o 22 mln zł, czyli do 52,7 mln zł - poprzez emisję 2,2 mln nieuprzywilejowanych akcji o wartości 10 zł każda. Kapitał zakładowy PAP wynosi obecnie ponad 30,69 mln zł, a w PWR - 24 mln zł.

Połączenie nie wymaga zgody prezesa UOKiK z tego względu, że obrót żadnej ze spółek z dwóch ostatnich lat obrotowych nie przekroczył progu 10 mln euro. PWR Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa będąca następcą prawnym byłego Państwowego Przedsiębiorstwa Wydawniczego „Rzeczpospolita”, istniejącego od 30 września 1981 roku. Od marca 2005 roku PPW „Rzeczpospolita” działała jako jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, pod nazwą Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita”.

W 2011 roku firma sprzedała swoje udziały w Presspublice spółce Gremi Media za 55 mln zł. Jej właścicielem jest Grzegorz Hajdarowicz. W portfolio wydawnictwa znajdują się: miesięcznik „Detektyw”, kwartalniki „Detektyw Wydanie Specjalne” i „Detektyw Extra” oraz strona internetowa - magazyndetektyw.pl. Spółka od kilkunastu lat zajmuje się również zarządzaniem nieruchomościami i wynajmuje jej biurowiec w centrum Warszawy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Przybek odchodzi z zarządu Polskiej Agencji Prasowej

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paper
K... pierwszy merytoryczny w zarządzie PAP od lat i daliście mu odejść. Ludzie, media publiczne potrzebuje fachowców!!!
odpowiedź
User
emeryt
No to wypuściliście Krakena
odpowiedź
User
Romek
Chyba wyczuł co się święci
odpowiedź