SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Sakiewicz skazany w procesie wytoczonym przez Bartosza Kramka

Sąd pierwszej instancji skazał ponownie Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” (Niezależne Wydawnictwo Polskie), w procesie wytoczonym mu przez Bartosza Kramka.

Bartosz Kramek pozwał Tomasza Sakiewicza za okładkę "Gazety Polskiej" z sierpnia 2017 roku, przedstawiającą żołnierzy Wehrmachtu z tytułem „Nowa kampania wrześniowa. Znamy plany jesiennego puczu”. Zdjęcie okładkowe było fotomontażem, jeden z niemieckich żołnierzy miał na niej twarz Bartosza Kramka, męża Ludmiły Kozłowskiej, szefowej Fundacji Otwarty Dialog.

Kramek w pozwie domagał się 30 tys. złotych zadośćuczynienia, wpłaty 20 tys. złotych na rzecz Centrum Praw Kobiet oraz przeprosin. „Gazeta Polska” wnioskowała o oddalenie pozwu w całości.

Sakiewicz ponownie skazany

Sąd Okręgowy w Warszawie w 2019 roku przyznał rację w sporze Kramkowi. Orzekł wtedy zapłatę przez redakcję „Gazety Polskiej” 10 tysięcy złotych odszkodowania i opublikowanie przeprosin w tygodniku „Gazeta Polska” i na portalu gazetapolska.pl.

Tomasz Sakiewicz odwołał się od orzeczenia sądu. Teraz, jak informuje serwis niezalezna.pl, Tomasz Sakiewicz został w opisanym wyżej procesie ponownie skazany w pierwszej instancji.

Sąd zasądził Bartoszowi Kramkowi zadośćuczynienie w wysokości 15tys zł, wpłatę 10tys zł na rzecz Centrum Praw Kobiet oraz przeprosiny na okładce Gazety Polskiej

Tomasz Sakiewicz nie stawił się na wezwanie sądu, tłumacząc się urlopem. Wyjaśnienia przed sądem złożył Bartosz Kramek.

 

W ub.r. Niezależne Wydawnictwo Polskie zanotowało spadek przychodów o 8,4 proc. do 16,43 mln zł, a jego wynik netto poszedł w dół z 305,8 tys. zł zysku do 373 tys. zł straty.

Według danych ZKDP w grudniu ub.r. średnie rozpowszechnianie płatne razem „Gazety Polskiej” wynosiło 23 590 egz., o 5,65 proc. więcej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Sakiewicz skazany w procesie wytoczonym przez Bartosza Kramka

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Caryca Katarzyna
Sakiewicz to pisowski czopek.
odpowiedź
User
Jan
Gdybym przytulił 7 milionów za Puszcza TV, to walilyby mnie takie wyroki. Dla PiSu będzie tylko większym bohaterem i tylko patrzeć jak ruszy Sruszcza TV za 15 baniek tym razem.
odpowiedź
User
KR
Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety PiSowskiej" i "Gazety PiSowskiej Codziennie"
odpowiedź