SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Małgorzata i Tomasz Terlikowscy z audycjami w nowej ramówce katolickiego Radia Profeto

Ewangelizacyjne Radio Profeto zapowiada, że w tym sezonie audycje popołudniowe poprowadzą m.in. publicyści Małgorzata i Tomasz Terlikowscy oraz dyrygent i kompozytor Hubert Kowalski.

Article

W jesiennej ramówce Radia Profeto bez zmian od poniedziałku do piątku między godz. 8 a 12 program prowadzą na zmianę ks. Michał Olszewski SCJ, Ewelina Zamojska i Piotr Zworski (pod koniec lat 90. pracował w RMF FM, a później w Radiu Plus i Radiu Kolor, od 2005 r. jest "głosem" TVN24).

W tym sezonie zmieniają się godziny pasma popołudniowego. Jesienią program będzie nadawany od godz. 15:15 do 17:45. Poprowadzą go znani z anteny Przemysław Goławski i Ewelina Zamojska, a także nowi prowadzący - Małgorzata i Tomasz Terlikowscy oraz Hubert Kowalski, którego głos w Radiu Profeto można już było usłyszeć na początku tego roku.

Codziennie (od poniedziałku do niedzieli) o godz. 20 zaplanowana jest premiera audycji autorskich. Poprowadzą je Piotr Patejuk ("Historia i Wiara"), raper Arkadiusz "Arkadio" Zbozień ("Fundament"), Piotr Zworski ("Jak Fajnie Być Blisko Boga", "Totus Tuus"), ks. Michał Olszewski SCJ ("Mój Franciszek"), Ewelina Zamojska ("Busol@"), Łukasz Ofiara ("Totus Tuus"). Powtórka audycji następnego dnia o godz. 14.

Tylko chrześcijańska muzyka

Modlitwa na antenie Radia Profeto emitowana jest w trzech pasmach - od godz. 6 do 8 (Różaniec, Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Jutrznia), od godz. 18 do 19 (Anioł Pański / Regina Coeli i Nieszpory) i od godz. 22 do 23:30 (Różaniec i Kompleta). W każdym z trzech pasm pojawiają się także komentarze do Ewangelii z dnia, a codziennie o godz. 15 - Koronka do Bożego miłosierdzia. Nowością w tym sezonie jest modlitwa Liturgią Godzin, czyli Jutrznia, Nieszpory i Kompleta. Ponadto od poniedziałku do soboty o godz. 13 transmitowana jest Msza św. z Uniwersyteckiej Kolegiaty św. Anny w Krakowie, a w niedzielę o godz. 9 z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stadnikach.

Niezmiennie w godz. 12-13 i 21-22 na antenie Radia Profeto emitowane są rekolekcje i konferencje ewangelizacyjne. Od godz. 19 rozpoczyna się godzinne pasmo dla dzieci z muzyką i komentarzami do Ewangelii dla najmłodszych. Codziennie przed godz. 15 nadawana jest krótka audycja "Niebo w gębie" z przepisami kulinarnymi, a w niedziele (o godz. 8:15, 13:15, 17:15, 21:15) audycja o liturgii.  

Radio Profeto gra tylko chrześcijańską muzykę. Na antenie nie pojawiają się wiadomości ani komentarze polityczne. Emitowany jest jedynie serwis Radia Watykańskiego (o godz. 17:45 i 23:45).

Radio Profeto nadaje w całej Małopolsce

Ze względu na rozszerzenie częstotliwości na 100.3 FM w Limanowej Radio Profeto odświeżyło swoje logo, a właściwie wróciło do pierwotnej wersji. Jest to czerwone serce w otoczeniu fal radiowych.

Regularne nadawanie Radio Profeto zaczęło 26 czerwca 2014 r. Z kolei 30 marca 2017 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Radiu Profeto koncesję na częstotliwość 92,1 FM, a 24 września 2020 r. na 100,3 FM. Po rozszerzeniu koncesji stację można odbierać naziemnie prawie w całej Małopolsce.

W ostatnich trzech latach program Radia Profeto testowo nadawany był także w systemie DAB+ z Tarnowa, Sądecczyzny, Bielska Białej, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta. Rozgłośnia otrzymała koncesję na cyfrowe nadawanie również w Poznaniu, Tarnowie, Częstochowie, Katowicach, Warszawie, Rzeszowie i Toruniu.  

Właścicielem radia jest Fundacja Profeto.pl.

Dołącz do dyskusji: Małgorzata i Tomasz Terlikowscy z audycjami w nowej ramówce katolickiego Radia Profeto

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
angel
Ło matko, strach się bać! 😆
odpowiedź
User
Mieczu
Nooo, kasa z MS/FS przytulona, można wydawać...
odpowiedź
User
Dobrosław
Pan Tomasz jest dziennikarzem godnym szacunku, ma określone poglądy, można się z nimi zgadzać lub nie, ale nie jest twardogłowym, zacietrzewionym prawicowcem, potrafi rozsądnie argumentować i kulturalnie dyskutować, a nawet wyrażać własne krytyczne opinie na temat kościoła czy polityki prowadzonej przez prawicowe ugrupowania. powtarzam, można mieć przeciwne poglądy, ale świat byłby piękny gdyby wszyscy potrafili w ten sposób wyrażać swoje poglądy i dyskutować jak czyni to Pan Tomasz Terlikowski.
odpowiedź