SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zimoch zarobił w ub.r. ponad 600 tys. zł, Figurska - 112 tys. zł, a Jachira - 12 tys. zł. Kwiatkowski odzyskał 3,6 mln zł

Według poselskich oświadczeń majątkowych Tomasz Zimoch osiągnął w ub.r. ponad 600 tys. zł wpływów, Dominika Chorosińska (lepiej znana jako Figurska) - 118 tys. zł, a Klaudia Jachira - 29 tys. zł (w tym 12 tys. zł z wpłat na Patronite). Natomiast Robert Kwiatkowski odzyskał 4,6 mln zł wierzytelności.

PAP / Tomasz GzellArticle

Wieloletni dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch został wybrany do Sejmu w okręgu łódzkim, startował z pierwszego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej. Zimoch po rozstaniu się w połowie 2016 roku z Polskim Radiem zaczął stałą współpracę z „Angorą”, ponadto miał przez rok program w Radiu ZET oraz użycza swojego wizerunku do reklam (w połowie br. pojawił się w kampanii 4Move).

Według oświadczenia w ub.r. był zatrudniony w wydającym „Angorę” Wydawnictwie Westa Druk, osiągając tego tytułu 142,3 tys. zł dochodu. Ponadto prowadząc jednoosobową działalność dziennikarską, uzyskał 486,9 tys. zł wpływów.

Zimoch w 2007 roku wziął kredyt hipoteczny o wartości 353,7 tys. zł, do spłaty pozostało 79,6 tys. franków szwajcarskich. Oprócz 70-metrowego mieszkania, które wycenia na 400 tys. zł (współwłaścicielem jest jego była żona) ma samochód z 2017 roku. Ma polisę na życie o wartości 143,3 tys. zł, 25,1 tys. zł na koncie IKZE i 65,2 tys. zł w funduszu inwestycyjnym.

Klaudia Jachira, wybrana do Sejmu z listy KO w okręgu warszawskim, popularność zyskała jako youtuberka wyśmiewająca obecną władzę. W ub.r. z umów o dzieło i zleceń osiągnęła 17,1 tys. zł wpływów, dodatkowo uzyskała 12,4 tys. zł z wpłat na Patronite (od stycznia do października br. otrzymała natomiast prawie 12 tys. zł).

Ma mieszkanie o powierzchni 34,5 metrów (wycenia je na 230 tys. zł), 38 tys. zł oszczędności (plus 2 tys. euro, 1 tys. dolarów i 180 funtów), 20 tys. zł na polisie inwestycyjnej i samochód z 2008 roku.

Kwiatkowski odzyskał 3,6 mln zł wierzytelności

Dominika Chorosińska (lepiej znana pod panieńskim nazwiskiem Figurska) z PiS zarobiła w ub.r. 118,1 tys. zł. Złożyło się na to 17,8 tys. zł z umowy o pracę, 13,1 tys. zł z umowy o dzieło i 87,2 tys. zł z praw autorskich. Chorosińska od kilku lat jest związana z Telewizją Republika, współprowadziła tam poranne pasmo w weekendy i niektóre uroczystości.

Posłanka ma dwa kredyty hipoteczne (na 76,7 tys. zł franków szwajcarskich i 14,1 tys. zł) oraz 24,7 tys. zł pożyczki. Jest właścicielką dwóch kilkunastoletnich samochodów, 92-metrowego mieszkania wycenionego na 500 tys. zł oraz 1-hektarowej działki rolnej (wartej 180 tys. zł) z 45-metrowym mieszkaniem (wycenionym na 280 tys. zł).

Robert Kwiatkowski - dwie dekady temu prezes Telewizji Polskiej, a od niedawna poseł wybrany z listy SLD - w swoim oświadczeniu napisał, że od lipca 2017 do końca października br. pracował jako prezes spółki Wojcieszowianka produkującej wodę mineralną. W ub.r. zarobił z tego tytułu 118,3 tys. zł, ma też 2,25 mln akcji tej firmy.

Dużo więcej zyskał z tytułu wierzytelności. W oświadczeniu wymienił dwie kwoty: 3,55 mln zł („tytułem wierzytelności, w tym zasądzonych prawomocnymi wyrokami sądów na moją rzecz” - zaznaczył) oraz 70 tys. zł. Nie posiada nieruchomości, natomiast ma 116,1 tys. zł oszczędności, samochód z 2010 roku i zegarek znacznej wartości.

Korwin-Mikke i Braun zarabiają w mediach, Lichocka ma więcej z wynajmu niż z praw autorskich

Przychody z branży mediów osiągają też posłowie Konfederacji Janusz Korwin-Mikke i Grzegorz Braun. Ten pierwszy w oświadczeniu wpisał, że w ub.r. osiągnął ok. 50 tys. zł z pracy publicystycznej, ma też 40 proc. udziałów firmy Willa Anielin wydającej serwis internetowy Korwin-Mikke.pl.

Natomiast Grzegorz Braun w ub.r. miał 69,6 tys. zł dochodów z tytułu praw autorskich, umów i tantiem autorskich. W oświadczeniu zaznaczył, że już w br. czerpie dochody z reklam na YouTubie.

Nie opublikowano jeszcze natomiast oświadczeń majątkowych za ub.r. m.in. wieloletniego dziennikarza „Nie” Andrzeja Rozenka, wybranego do Sejmu z listy SLD,

Natomiast posłanka PiS Joanna Lichocka, zasiadającej w Sejmie kolejną kadencję, swoje oświadczenie majątkowe złożyła wiosną. W ub.r. osiągnęła 30,4 tys. zł z diety parlamentarnej, 122,1 tys. zł z uposażenia poselskiego, 52,8 tys. zł jako członek Rady Mediów Narodowych, 35,4 tys. zł praw autorskich i 76,5 tys. zł z wynajmu mieszkania.

Lichocka ma dwa mieszkania: 125-metrowe (wyceniła je na ok. 950 tys. zł) i 154-metrowe (warte ok. 1,4 mln zł) oraz działki o łącznej wartości ok. 2 mln zł. Do spłaty miała wiosną 181,4 tys. zł kredytu hipotecznego i dwie pożyczki w łącznej kwocie 49,9 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zimoch zarobił w ub.r. ponad 600 tys. zł, Figurska - 112 tys. zł, a Jachira - 12 tys. zł. Kwiatkowski odzyskał 3,6 mln zł

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rozbawiony
Kto normalny wspiera Jachirę przez Patronite? Ta panna powinna udać się do psychoterapeuty.
odpowiedź
User
oollaa
Jachira jako sugar baby ...... :))))
odpowiedź
User
pytam
Kwiatkowski ponad 3 000 000 zł z tytułu wygranych procesów? Jesooooooooooo
odpowiedź