SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Żurański: po zmianie prezesa więcej synergii TVN ze Scripps Networks Interactive

Z pewnością wpływ Scripps Networks Interactive na funkcjonowanie TVN będzie teraz większy i właściciel będzie poszukiwał synergii kosztowych i przychodowych pomiędzy posiadanymi aktywami, to oczywisty kierunek. Z kadencji Markusa Tellenbacha jako prezesa TVN na pierwszy plan wybijają się dwie bardzo ważne transakcje: sprzedaż platformy N do Canal+ i Vivendi i późniejsza zamiana akcjonariuszy na obecny Scripps Networks Interactive - analizuje Tomasz Żurański, prezes Vectry.

Tomasz Żurański, prezes VectryArticle

Z pewnością wpływ Scripps Networks Interactive na funkcjonowanie TVN będzie teraz większy i właściciel będzie poszukiwał synergii kosztowych i przychodowych pomiędzy posiadanymi aktywami, to oczywisty kierunek. Ważnym pytaniem jest skala tych działań. Na dzisiaj, ramówki samego TVN, jak też całego portfolio kanałów tematycznych wydają się dość celnie wychodzić naprzeciw oczekiwaniom polskiej widowni, czego najlepszym dowodem są stabilne udziały w oglądalności - i to pomimo coraz większej liczby kanałów telewizyjnych. Osobiście byłbym ostrożny przy ewentualnych ich zmianach na rzecz np. amerykańskich treści.

Myślę, że raczej należy oczekiwać szerszej dystrybucji kanałów bezpośrednio ze „stajni” Scripps’a z ich jednoczesnym dostosowaniem do polskiego widza. W dłuższej perspektywie obecność TVN w mediach cyfrowych będzie jeszcze bardziej zauważalna, oczywiście jak tylko uda się wypracować model biznesowy pozwalający na efektywną monetyzację tej aktywności.

Z kadencji Markusa Tellenbacha jako prezesa TVN na pierwszy plan wybijają się dwie bardzo ważne transakcje: sprzedaż platformy N do Canal+ i Vivendi i późniejsza zamiana akcjonariuszy na obecny Scripps Networks Interactive. Mając na względzie szereg okoliczności temu towarzyszących, należy je uznać za sukces.

W międzyczasie firma była zmuszona dostosować się do kurczącego się rynku reklamy telewizyjnej i jedyną rozsądną odpowiedzią na to była racjonalizacja wydatków, w tym kosztem ramówki. Markus Tellenbach zostawia spółkę ze stabilnym akcjonariuszem i w niezłej kondycji finansowej - jest to dobry moment, by myśleć o dalszym rozwoju.


Tomasz Żurański, prezes Vectry

Dołącz do dyskusji: Tomasz Żurański: po zmianie prezesa więcej synergii TVN ze Scripps Networks Interactive

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl