SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tony Hall, szef BBC: Rezygnujemy z mniej popularnych treści, postawimy na sprawdzone serwisy i młodszych odbiorców

Tony Hall, dyrektor generalny BBC zapowiedział, że stacja przestanie produkować i publikować w internecie treści, które cieszą się niewielką popularnością wśród widzów i czytelników. Nadawca zamierza skupić się na rozwijaniu swoich sztandarowych serwisów, takich jak BBC News czy BBC Sport oraz platformy iPlayer, chce też przyciągnąć w większym niż dotąd stopniu młodych odbiorców, którzy za 4 lata mają stanowić 90 proc. użytkowników BBC w internecie.

Tony Hall, fot. BBC Article

Nową strategię BBC Tony Hall, dyrektor generalny brytyjskiej publicznej stacji telewizyjnej ujawnił podczas niedawnego spotkania ze współpracownikami.

Tony Hall podkreślił podczas swojego wystąpienia, że w segmencie internetowym BBC musi podejmować zdecydowane kroki by sprostać zaostrzającej się konkurencji w szybko zmieniającym się cyfrowym świecie.

Szef BBC zapowiedział, że w segmencie online stacja zrezygnuje z produkcji oraz publikacji tych treści, które cieszą się najmniejszym zainteresowaniem internautów.

Menedżer nie sprecyzował jakiego rodzaju materiały ma na myśli, podkreślił jednak że nadawca skupi się na rozwijaniu tych serwisów internetowych, które są najchętniej odwiedzane przez odbiorców. Będą wśród nich m.in. BBC News, BBC Sport, BBC Weather, BBC Bitesize, platforma wideo iPlayer, muzyczna aplikacja BBC Sounds oraz treści kierowane do dzieci.

Hall ujawnił, że główna internetowa witryna BBC zostanie niedługo przebudowana, a jej głównym punktem będą materiały publikowane za pośrednictwem iPlayera.

Szef BBC zdradził także, że nadawca zamierza podjąć intensywne kroki w celu przyciągnięcia do swoich platform internetowych młodszych widzów i czytelników, którzy nie ukończyli 35 lat. Obecnie stanowią oni 55 proc. odbiorców BBC online, natomiast za 4 lata ich odsetek ma wzrosnąć do 90 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tony Hall, szef BBC: Rezygnujemy z mniej popularnych treści, postawimy na sprawdzone serwisy i młodszych odbiorców

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl