SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 nada Top utworów Queen. Prowadzenie: Niedźwiecki, Cichoński i Kula

W niedzielę, 4 września, Radio 357 przez cały dzień serwowało będzie muzykę zespołu Queen. Ośmiogodzinny Top 20 piosenek grupy poprowadzą Marek Niedźwiecki, Marta Kula i Marcin Cichoński. Na deser radiowcy przygotowali darmową, plenerową projekcję jednego z najlepszych koncertów grupy - „Queen at Wembley” z 1986 roku. Głosowanie na Top kończy się w czwartek.

Impulsem do organizacji Topu jest zapowiedziana na wrzesień premiera niepublikowanego wcześniej utworu grupy, nagranego podczas sesji albumu „The Miracle” w 1989 roku.

Od 23 sierpnia do 1 września Patroni Radia 357 wybierają 20 ulubionych utworów zespołu na stronie queen.Radio357.pl w znanej już formule Topu (raz w roku odbywa się Top zagraniczny, raz w roku Polski Top, a w czerwcu 2022 odbył się Top Depeche Mode). Wyniki zostaną zaprezentowane w niedzielę, 4 września, w dwóch częściach: pierwszą od 10:00 do 12:00 poprowadzi Marek Niedźwiecki, drugą od 15:00 do 18:00 Marta Kula i Marcin Cichoński.

- Queen to jeden z najważniejszych zespołów dla naszych słuchaczy. Utwór "Bohemian Rhapsody" był na szczycie pierwszego Topu Radia 357, ale poza klasykami i popularnymi przebojami w Królewskim Dniu będziemy mogli także odkryć na nowo te utwory grupy, których na co dzień aż tak często nie słychać - i to jeden z powodów, dla których warto być z nami w niedzielę - mówi Marek Niedźwiecki.

 

W trakcie Topu oprócz prezentacji utworów będzie także można usłyszeć materiały i rozmowy o tym, w jaki sposób Queen stawiali się inspiracją dla innych artystów.

Po audycji – epilog: „Queen na ostro”

Kolejnym punktem Królewskiego Dnia będzie audycja "Queen na ostro", którą poprowadzi Łukasz Dunaj. W Radiu 357 to specjalista do ciężkich brzmień, prowadzący cykliczną audycję "Włącz ten hałas" we wtorki wieczorem. Metalowy epilog rozpocznie się tuż po zakończeniu Topu, o 18:00 i potrwa godzinę.

Dzień specjalny obejmie także wieczorne spotkanie w Miami Wars na Powiślu w Warszawie, w formule kina plenerowego. Około godziny 20:00 zostanie tam wyemitowany koncert "Queen At Wembley" z 1986 roku. Wstęp - wolny.

 

Jak słuchać Radia 357

Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marta Malinowska, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Antoni Grudniewski, Tomasz Rożek i Justyna Dżbik-Kluge. Rozgłośnia dostępna jest bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow).

Od stycznia do maja br. Radio 357 uzyskało ponad 4,7 mln zł przychodu netto. Koszty operacyjne w tym czasie to 4 mln zł. Przychód netto wyższy był o ponad 207 tys. zł od oczekiwanego. Patroni wpłacili 4,1 mln zł, co daje 76 proc. łącznych wpływów, natomiast współpraca z partnerami biznesowymi przyniosła 944 tys. zł.

Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki; nadaje w internecie od stycznia 2021 roku. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia.

Aktualnie na Patronite radiowców wspiera ponad 43,8 tys. patronów, którzy deklarują miesięczne wpłaty w wysokości 798 tys. zł. Ogółem stacja zebrała 15,7 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 nada Top utworów Queen. Prowadzenie: Niedźwiecki, Cichoński i Kula

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rossqa
Niedźwiecki zawirusuje TOP, ale może zostawi w pierwszej trójce Bohemian Rhapsody. Zresztą jakie to nudne, czy ten przebój będzie na 5 czy 12 miejscu? Mogliby wymyślić w końcu coś nowego, bo te Topy to już zgrana kiszka.
odpowiedź
User
Hh
Flaki z olejem
odpowiedź
User
LajonelRiczi
Ciekawe, czy nasz Marek zawirusuje Top Queen. Jak myślisz Stelka?
odpowiedź