SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Towarzystwo Dziennikarskie sprzedało 79 opakowań wazeliny od czytelników „Gazety Polskiej Codziennie”

Towarzystwo Dziennikarskie poinformowało, że w ciągu kilku godzin sprzedało na Allegro 79 pudełek i tubek wazeliny. Do wysyłania wazeliny czołowym dziennikarzom należącym do tej organizacji zachęcała „Gazeta Polska Codziennie”.

Article

Akcja wysyłania wazeliny czołowym dziennikarzom należącym do Towarzystwa Dziennikarskiego została ogłoszona w „Gazecie Polskiej Codziennie” 21 marca. Na pierwszej stronie zamieszczono zdjęcia Seweryna Blumsztajna, Jacka Żakowskiego, Renaty Kim i Przemysława Szubartowicza, a w środku - także Jana Ordyńskiego. Określono wszystkich jako wazeliniarzy i podano adresy redakcji, w których pracują.

W zeszłym tygodniu Towarzystwo Dziennikarskie poinformowało, że do końca marca jego działacze dostali 79 opakowań wazeliny, które zostaną wystawione na Allegro, a wpływy z ich sprzedaży będą przeznaczone na reportaż o stosunkach polsko-niemieckich. Jacek Żakowski na antenie TOK FM żartował, że dostał tylko 13 opakowań wazeliny. - Bardzo proszę o więcej opakowań wazeliny od zwolenników prawicy na adres „Polityki”. Mam pusty bagażnik w samochodzie, chętnie go zapełnię. Jeśli tylko rzeczywiście wierzycie w tę władzę cenicie ją, lubicie Sakiewicza, czytacie „Gazetę Polską Codziennie”. Przysyłajcie jak najwięcej wazeliny, my całą ją zlicytujemy na Allegro i będzie na porządne dziennikarstwo - stwierdził publicysta.

W miniony piątek Towarzystwo Dziennikarskie podało, że wszystkie wystawione opakowania wazeliny zostały kupione przez internautów w ciągu kilku godzin. Cena za opakowanie wynosiła 25 zł.

- Nie wiemy jeszcze, jaką sumę ostatecznie przekażemy na Fundusz Mediów Towarzystwa Dziennikarskiego, ponieważ kilku kupujących nie przekazało nam do tej pory pieniędzy - stwierdził Seweryn Blumsztajn, prezes Towarzystwa Dziennikarskiego. - Dziękujemy wszystkim którzy kupili wazelinę. Z uzbieranych w ten sposób pieniędzy powstanie rzetelny materiał dziennikarski na temat stosunków polsko-niemieckich. Rozumiemy, że w ten sposób solidaryzujecie się też Państwo z naszym protestem przeciwko szkodliwej antyniemieckiej kampanii rozpętanej przez polityków rządzącej partii i wspierające ich media - dodał Blumsztajn.

„Gazeta Polska Codziennie” zachęcała do wysyłania wazeliny działaczom Towarzystwa Dziennikarskiego krótko po tym, jak organizacja w liście otwartym do dziennikarzy i opinii publicznej w Niemczech przeprosiła za falę „kłamliwej i agresywnej propagandy antyniemieckiej, zainicjowanej przez polskie władze i przywodzącej na myśl komunistyczną propagandę lat 60.” Wśród przykładów takiej postawy podano okładkę „Gazety Polskiej” pokazującą fotomontaż z Donaldem Tuskiem w mundurze nazistowskim i Angelą Merkel wysiadającymi z tramwaju z napisem „nur fur Deutsche”, oraz skrytykowanie, zwłaszcza w mediach publicznych, listu prezesa Ringier Axel Springer Media do pracowników polskiego oddziału firmy.

Dołącz do dyskusji: Towarzystwo Dziennikarskie sprzedało 79 opakowań wazeliny od czytelników „Gazety Polskiej Codziennie”

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polak
Ale towarzystwo...
odpowiedź
User
x
Jak chcą przekazać na solidny reportaż o pol-niem stosunkach, to niech lepiej opłacą adwokatów, którzy dobiorą się do tych niemieckich gazet, co już zapomniały czyje były obozy, a obozy były niemieckie.
odpowiedź
User
pik
Sprzedali całą wazelinę? Będzie ciężko. Biedni rzetelni inaczej dziennikarze.
odpowiedź