SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Towarzystwo Dziennikarskie sprzedało 79 opakowań wazeliny od czytelników „Gazety Polskiej Codziennie”

Towarzystwo Dziennikarskie poinformowało, że w ciągu kilku godzin sprzedało na Allegro 79 pudełek i tubek wazeliny. Do wysyłania wazeliny czołowym dziennikarzom należącym do tej organizacji zachęcała „Gazeta Polska Codziennie”.

Article

Akcja wysyłania wazeliny czołowym dziennikarzom należącym do Towarzystwa Dziennikarskiego została ogłoszona w „Gazecie Polskiej Codziennie” 21 marca. Na pierwszej stronie zamieszczono zdjęcia Seweryna Blumsztajna, Jacka Żakowskiego, Renaty Kim i Przemysława Szubartowicza, a w środku - także Jana Ordyńskiego. Określono wszystkich jako wazeliniarzy i podano adresy redakcji, w których pracują.

W zeszłym tygodniu Towarzystwo Dziennikarskie poinformowało, że do końca marca jego działacze dostali 79 opakowań wazeliny, które zostaną wystawione na Allegro, a wpływy z ich sprzedaży będą przeznaczone na reportaż o stosunkach polsko-niemieckich. Jacek Żakowski na antenie TOK FM żartował, że dostał tylko 13 opakowań wazeliny. - Bardzo proszę o więcej opakowań wazeliny od zwolenników prawicy na adres „Polityki”. Mam pusty bagażnik w samochodzie, chętnie go zapełnię. Jeśli tylko rzeczywiście wierzycie w tę władzę cenicie ją, lubicie Sakiewicza, czytacie „Gazetę Polską Codziennie”. Przysyłajcie jak najwięcej wazeliny, my całą ją zlicytujemy na Allegro i będzie na porządne dziennikarstwo - stwierdził publicysta.

W miniony piątek Towarzystwo Dziennikarskie podało, że wszystkie wystawione opakowania wazeliny zostały kupione przez internautów w ciągu kilku godzin. Cena za opakowanie wynosiła 25 zł.

- Nie wiemy jeszcze, jaką sumę ostatecznie przekażemy na Fundusz Mediów Towarzystwa Dziennikarskiego, ponieważ kilku kupujących nie przekazało nam do tej pory pieniędzy - stwierdził Seweryn Blumsztajn, prezes Towarzystwa Dziennikarskiego. - Dziękujemy wszystkim którzy kupili wazelinę. Z uzbieranych w ten sposób pieniędzy powstanie rzetelny materiał dziennikarski na temat stosunków polsko-niemieckich. Rozumiemy, że w ten sposób solidaryzujecie się też Państwo z naszym protestem przeciwko szkodliwej antyniemieckiej kampanii rozpętanej przez polityków rządzącej partii i wspierające ich media - dodał Blumsztajn.

„Gazeta Polska Codziennie” zachęcała do wysyłania wazeliny działaczom Towarzystwa Dziennikarskiego krótko po tym, jak organizacja w liście otwartym do dziennikarzy i opinii publicznej w Niemczech przeprosiła za falę „kłamliwej i agresywnej propagandy antyniemieckiej, zainicjowanej przez polskie władze i przywodzącej na myśl komunistyczną propagandę lat 60.” Wśród przykładów takiej postawy podano okładkę „Gazety Polskiej” pokazującą fotomontaż z Donaldem Tuskiem w mundurze nazistowskim i Angelą Merkel wysiadającymi z tramwaju z napisem „nur fur Deutsche”, oraz skrytykowanie, zwłaszcza w mediach publicznych, listu prezesa Ringier Axel Springer Media do pracowników polskiego oddziału firmy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Towarzystwo Dziennikarskie sprzedało 79 opakowań wazeliny od czytelników „Gazety Polskiej Codziennie”

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polak
Ale towarzystwo...
24 24
odpowiedź
User
x
Jak chcą przekazać na solidny reportaż o pol-niem stosunkach, to niech lepiej opłacą adwokatów, którzy dobiorą się do tych niemieckich gazet, co już zapomniały czyje były obozy, a obozy były niemieckie.
19 23
odpowiedź
User
pik
Sprzedali całą wazelinę? Będzie ciężko. Biedni rzetelni inaczej dziennikarze.
24 23
odpowiedź
User
jozek
Czyli robią to bez mydła, wazeliny i poślizgu. Lubią na ostro. Obrzydliwa klika oderwanych od mainstreamu i rządowej kasy. Zwłaszcza ten sfrustrowany co go od stołecznej odsunęli.
24 26
odpowiedź
User
wlad
Mysśę że bez wazeliny będzie niewygodnie. Współczuję. Albo nie.
18 20
odpowiedź