SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Towarzystwo Dziennikarskie wybrało swoje władze. Na czele ponownie Seweryn Blumsztajn

Seweryn Blumsztajn został ponownie wybrany prezesem Towarzystwa Dziennikarskiego. To już czwarta jego kadencja na tym stanowisku. - Za najważniejszą sprawę w nadchodzących latach bezdyskusyjnie uważam chronienie środowiska dziennikarskiego przed zapowiadaną przez PiS dekoncentracją mediów - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Blumsztajn.

Seweryn Blumsztajn, prezes Towarzystwa Dziennikarskiego, fot. „Gazeta Wyborcza”Article

Skład zarządu wybrano w drodze głosowania na walnym zgromadzeniu Towarzystwa Dziennikarskie. Poza Sewerynem Blumsztajnem (jest szefem już po raz czwarty ) weszli jeszcze do niego Ewa Ivanova, Krzysztof Bobiński, Andrzej Krajewski i Jan Ordyński. Kadencja zarządu trwa dwa lata, Blumsztajn jest wybrany na szefa już po raz czwarty.

- Niewątpliwie w tej kadencji najważniejszą sprawą będzie chronienie środowiska dziennikarskiego przed zapowiadaną przez PiS repolonizacją, czy dekoncentracją mediów. Właściwie mamy teraz sytuację, w której bardzo poważnie zagrożona jest wolność słowa, jej ochroną także będziemy musieli się zając. O mediach publicznych nie wspomnę, bo tam nie ma już co ratować - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Seweryn Blumsztajn.

Towarzystwo Dziennikarskie powstało w 2012 roku

Blumsztajn to wieloletni dziennikarz i publicysta „Gazety Wyborczej”, ale także działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL. W latach 2002-2006 kierował krakowskim dodatkiem „Gazety Wyborczej”, w 2006 został redaktorem naczelnym „Gazety Stołecznej”. Jest też jednym z założycieli Towarzystwa, które powstało w 2012 roku z inicjatywy m.in. Blumsztajna, Jacka Żakowskiego, Wojciecha Maziarskiego, Jana Ordyńskiego i Doroty Warakomskiej.

Towarzystwo Dziennikarskie monitoruje media, a także zabiera głos w sprawach istotnych dla środowiska lub w takich, w których dziennikarze odgrywają niepoślednią rolę. W tegorocznych wyborach prezydenckich oprócz raportu z monitoringu serwisów informacyjnych TVP, TVN i Polsatu członkowie TD przygotowali także raport z obserwacji programów Polskiego Radia – Jedynki i Trójki oraz RMF FM. Obserwatorzy kampanii śledzili je między I a II turą wyborów, czyli między 29 czerwca a 10 lipca br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Towarzystwo Dziennikarskie wybrało swoje władze. Na czele ponownie Seweryn Blumsztajn

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Uważna
Wybrany na prezesa, mówi się po polsku.
odpowiedź
User
gu
lubie tego dziennikarza, niezaleznego i obiektywnego😀
odpowiedź
User
mijo
Skoro dzjadzja Kuczyński pogratulował dzjadzji Blumsztajnowi, a może i nie? No to ja mu pogratuluje, niech go Adam wycałuje w poliki łoba.
odpowiedź