SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TP kontra Tele 2

"Tele 2 Polska nieuczciwie konkuruje z Telekomunikacją Polską"

Sąd Okręgowy w Warszawie zabezpieczył roszczenia Telekomunikacji Polskiej z tytułu czynów nieuczciwej  konkurencji, których dopuszczała się Tele 2 Polska. Jednocześnie nakazał tej spółce natychmiastowe ich zaniechanie. W wydanym zarządzeniu Sąd nakazał Tele 2 Polska zaniechanie "posługiwania się przez jej przedstawicieli  handlowych emblematami z logo TP, materiałami reklamowymi TP, identyfikatorami TP i kolorami firmowymi TP w celu  wprowadzenia w błąd klientów TP, co do pochodzenia, jakości oraz innych istotnych cech świadczonych usług".

Ponadto Tele 2 Polska nie może rozpowszechniać "nieprawdziwych informacji, według których oferta TP jest dla  klientów TP niekorzystna, w szczególności polegających na informowaniu klientów i abonentów TP, że podpisanie  umowy o preselekcję z Tele 2 Polska zwalnia ich z płacenia abonamentu na rzecz TP ewentualnie polegającego na  przemilczaniu informacji o konieczności dokonania przez abonenta równoległej zapłaty na rzecz TP z tytułu wykonanej  usługi oraz na rzecz TP z tytułu posiadanego abonamentu".

Telekomunikacja Polska przypomina, iż dobra praktyka kupiecka wymaga by w grze rynkowej zawsze i wszędzie  stosować zasady uczciwej konkurencji. Czyny konkurencji nieuczciwej  godzą w dobre imię operatorów, szkodzą  rynkowi telekomunikacyjnemu w Polsce i powinny podlegać jak najsurowszym sankcjom.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TP kontra Tele 2

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl