SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Transport i kompromitacja kadry - zmartwienia kibiców przed Euro 2012

Polscy kibice piłki nożnej mają dużo obaw dotyczących organizacji polskiej części Euro 2012. Jedynie 3 proc. osób deklaruje, że nie lęka się o stan przygotowań i przebieg mistrzostw - wynika z badania ARC Rynek i Opinia przeprowadzonego na Epanel.pl.

Transport i kompromitacja kadry - zmartwienia kibiców przed Euro 2012

Najczęściej wskazywanymi przez polskich kibiców piłkarskich źródłami niepokoju związanego z mającymi się odbyć w 2012 roku w naszym kraju Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej są zarówno problemy organizacyjne (w tym przede wszystkim stan infrastruktury transportowej), jak i obawy o sportową kondycję naszej narodowej reprezentacji. Obydwie odpowiedzi wskazało po 67 proc. badanych.

Często wskazywaną obawą (57 proc. wskazań) jest również kwestia potencjalnych zamieszek wywołanych przez polskich kibiców. Zdaniem badanych, przyczyn nierozwiązania problemu chuligaństwa na polskich stadionach należy szukać w zbyt łagodnym karaniu pseudokibiców. Młodsi respondenci przyczyn tego stanu rzeczy częściej upatrują w niedostatecznej restrykcyjności polskiego prawa. Natomiast starsi częściej sądzą, że problemem jest brak skutecznej egzekucji istniejących przepisów przez polskie sądy.
 

Ponad połowa kibiców jest zdania, że sponsorem Stadionu Narodowego w Warszawie powinna być polska firma lub instytucja. W czołówce najczęściej wskazywanych ewentualnych sponsorów znalazło się jednak wiele międzynarodowych marek, takich jak Adidas, Coca-Cola czy Heineken. Z polskich firm lub instytucji respondenci wymieniają najczęściej Miasto Stołeczne Warszawa, PKN Orlen oraz PKO BP.

Młodsi kibice częściej deklarują, że sponsorem Stadionu Narodowego mogłaby być firma zagraniczna lub że narodowe pochodzenie sponsora nie ma znaczenia. Starsi częściej skłaniają się do odpowiedzi, że sponsorem powinna być firma o polskim kapitale. Ta postawa jest najczęstsza w całej badanej grupie.
Badanie zrealizowano metodą ankiet internetowych CAWI (Computer Assisted Web Interviews) na Epanel.pl w dniach 4-6 kwietnia 2011 r. Wzięło w nim udział łącznie N=507 kibiców piłki nożnej w wieku 15 lat i więcej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Transport i kompromitacja kadry - zmartwienia kibiców przed Euro 2012

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl